Yüzünüze sihirli fırça darbeleri

'Güzellik & Bakım' forumunda Dine tarafından 23 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Yüzünüze sihirli fırça darbeleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dikkat edin makyözlerin kocaman çantaları vardır. İçinde her türlü fırça olur. Tıpkı ressamlar gibi. Çünkü makyaj yapmak tıpkı resim yapmak gibidir. Yüzünüzü bir tuval gibi düşünün ve bu fırçalarla ustaca oynamasını bilin. Fırçalarla renklerin iyice iç içe geçmesini sağlayın. Yani bol bol karıştırın. Çünkü makyaj yüzde ne kadar yokmuş gibi durursa o kadar başarılıdır. İşte fırçaların amacı da budur! Başarılı makyajın sırrı Kalıp gibi duran makyajdan daha itici bir görüntü yoktur. Şimdi sizlere makyajla ilgili çok önemli bir sır vereceğim: Öyle bir makyaj yapmalısınız ki erkekler sizin makyajsız ne kadar güzel olduğunuzu düşünmeli, kadınlar ise yüzünüzde azıcık makyaj olduğunu bilmeli. İşte dünyanın en başarılı makyajı budur!

  FONDÖTEN FIRÇASI
  Fondöteni ya avucunuzun içine ya da elinizin üzerine sıkın, bu fırçayla yüzünüze uygulayın. Bu sayede fondöteni yüzünüze eşit derecede sürebilirsiniz. Böylece yüzünüzde hiç fondöten yokmuş gibi bir görünüm elde edersiniz.

  PUDRA FIRÇASI
  Fırça ailesinin en büyüğüdür. Toz veya taş pudranızı mutlaka bu büyük fırça ile sürün. Büyüklüğünden dolayı hem yüzde pudrayı daha geniş dağıtır, hem de pudranın kalıp gibi durmasını engeller.

  FARKARIŞTIRMA FIRÇASI
  Far fırçanızla farınızı sürdükten sonra bu fırça ile karıştırma işlemini yapmalısınız.

  KİRPİK VE KAŞ FIRÇASI
  Maskara sürmeden önce kirpiklerinizi mutlaka tarayın. Böylece kirpiklerinizi birbirinden ayırırsınız. Ardından maskara sürün. Kaşlarınızı boyamadan önce, arasına oturmuş pudra ve fondötenden kurtulmak mutlaka bu fırçayla tarayın.

  FAR FIRÇASI
  Biri koyu diğeri açık renk far için bu fırçalardan iki adet edinmelisiniz.

  RUJ FIRÇASI
  Rujunuzu bir ruj fırçasıyla sürerseniz dudaklarınızda daha güzel duracak ve uzun süre dayanacaktır.

  AYDINLATICI FIRÇA
  Elmacık kemiklerinin üzerine sürülen aydınlatıcı allıkları (highlighter) sürerken böyle bir fırça kullanmalısınız

  KAŞ FIRÇASI
  Kaşlarınızı kaş fırçası ile boyarsanız daha doğal görünüm elde edersiniz.

  ALLIK FIRÇASI
  Pudra fırçasından biraz daha küçüktür ve tam elmacık kemiklerini kavrayacak ebattadır. Allık kutunuzdan çıkan küçük kare allık fırçalarını sakın kullanmayın. Bu sizi Rambo gibi gösterir.

  PÜF NOKTALARI

  1. En iyi ve en kaliteli fırçaları satın almalısınız! Plastik kıllardan yapılmış olanlardan uzak durun. İyi bir makyaj elde edemezsiniz.
  2.Mutlaka her akşam kullandığınız fırçaları şampuanla yıkayın ve bir havlunun üzerinde kurumaya bırakın. Böylece her sabah tertemiz ve mis gibi kokan fırçalarla makyaj yapacaksınız. Fırçalarınızı her akşam yıkamanız şart. Zorlanıyorsanız iki günde bir yıkayabilirsiniz. Ama mutlaka yıkayın. Çünkü fırçaların üzerinde sürekli ürün, yağ, toz, kir birikiyor. Bu da fırçayı yüzünüze her sürdüğünüzde mikrop bulaştırmak demek.
  3.Fırçalarınızı ayrı bir makyaj çantasında taşıyın, makyaj ürünlerinizi koyduğunuz çantanın içinde değil. Böylece hem şekillerini uzun süre korurlar, hem de makyaj malzemelerine temas edip kirlenmezler.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yüzünüze sihirli fırça Forum Tarih
Yüzünüze renk gelsin Güzellik & Bakım 23 Aralık 2009
Yüzünüze Uygun Sakal Stilleri Neler Güzellik & Bakım 26 Kasım 2009
Bahar makyajı..İlkbahar’ın yüzünüze yansıması.. Güzellik & Bakım 27 Nisan 2009
Yüzünüze sabun sürmeyin! Güzellik & Bakım 17 Nisan 2009
Yüzünüze göre saç şekli Güzellik & Bakım 24 Mart 2009

Bu Sayfayı Paylaş