Yüzünüze göre saç şekli

'Güzellik & Bakım' forumunda NeslisH tarafından 24 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Yüzünüze göre saç şekli konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Saçlarınızı kestirmek istiyor ama size yakışacak modele bir türlü karar veremiyor musunuz?

  Yuvarlak:
  Yüzünüzün yuvarlaklığını inceltmek istiyorsanız saçınızın volümünü yüksek tutacak modelleri tercih etmelisiniz. Yüzünüzün hatlarına göre öne doğru kesilmiş tutamlarda yüzünüzü biraz olsun inceltecektir.

  Kare:
  Kare yüz yapısı sert bir ifadeye sahiptir. Yüzünüzdeki ifadeyi yumuşatmak istiyorsanız saçınıza yuvarlak modeller kestirmelisiniz.
  Dikdörtgen:
  Suratta değişiklik yapan ama fazla değiştirmeyen bir yüz şeklidir. Şakak kemiğini örtecek şekildeti kesimler ile dengeli ve uyumlu saç modellerine sahip olabilirsiniz.
  Üçgen:
  Saç şeklinde daha negatif olan bir yüz biçimidir. Bunu enselerde saçı azaltarak şakak kemiğindeki bölgeden saç tepesine doğru volümü arttırarak yaptırabilirsiniz.
  Baklava yüz:
  En meşhur yüz biçimidir. Bu yüz biçiminde saçınıza uzun, kısa, düz, dalgalı, kahküllü modelleri uygulayabilirsiniz. Sadece bunları uygularken kuaförünüz ile diyalog kurarak boyunuza, kilonuza yada yüzünüzde nerenin ön planda, nereniz arka planda kalmasına karar vererek saç modelinizi bulmalısınız.
  Yüz şekline göre saç kesilirken kuaförünüzle uzun uzun bir diyalog yapmalı, yüzünüzü mü, saçınızı mı ön plana çıkarmak istediğinizi belirtmelisiniz. Kilo, boy, giyim tarzınız ve hatta kişiliğinizi bile konuşmalı ve ona göre saç kesimi yaptırmalısınız.


  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yüzünüze göre saç Forum Tarih
Yüzünüze sihirli fırça darbeleri Güzellik & Bakım 23 Aralık 2009
Yüzünüze renk gelsin Güzellik & Bakım 23 Aralık 2009
Yüzünüze Uygun Sakal Stilleri Neler Güzellik & Bakım 26 Kasım 2009
Bahar makyajı..İlkbahar’ın yüzünüze yansıması.. Güzellik & Bakım 27 Nisan 2009
Yüzünüze sabun sürmeyin! Güzellik & Bakım 17 Nisan 2009

Bu Sayfayı Paylaş