Yüzünüzü İkiden FazLa Yıkamayın

'Güzellik & Bakım' forumunda NeslisH tarafından 8 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Yüzünüzü İkiden FazLa Yıkamayın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Uzmanlar cilti yağlı olanlara “Yüzünüzü günde iki kereden fazla yıkamayın. Çünkü fazla yıkanarak kurumayan ciltler daha çok yağ salgılar” uyarısında bulundu.

  İHA muhabirinin derlediği bilgilere göre özellikle yaz aylarında ve alın bölgesinde toplanan yağlar bir çoğunun ortak sorunu olmaya devam ediyor. Uzmanlar cildi temizlemek için hafif bir jel ürün kullanılmasını çünkü krem içeren temizleyicilerin ciltte kalıntı bıraktığını belirterek bunun da yağlı bir görüntüye neden olduğunu kaydettiler. Cildi yağlı olanların yüzünü günde 2 kereden fazla yıkamaması gerektiğini işaret eden uzmanlar “Cildinizi fazla yıkamanız kurumasına sebep olabilir.
  Bu durumda da cilt daha çok yağ salgılar” dediler. Nemlendirici fondötenlerin kullanılmamasını tavsiye eden uzmanlar şu bilgileri verdi:
  “Mutlaka tonik kullanın. Kullandığınız toniğin alkol içermemesine dikkat edin çünkü tonik ciltte kuruma yapabilir. Bunun yerine güvercinağacı (hamamelis) veya buna benzer yatıştırıcı özelliği olan maddeler içeren bir tonik kullanmaya özen gösterin. Toniği yüzünüzü jelle her yıkayışınızdan sonra kullanın.
  Güneş kremi sürmeyi ihmal etmeyin. Gene jel olanları tercih etmekte fayda var. Nemlendiricili fondötenlerden kaçının. Daha ileri yaşlar için üretilmiş fondötenlerde genellikle nemlendirici bulunur. Bu nedenle de yağ içerebilir. Bunlar yerine yağ içermeyen formülleri tercih edin. Pudra kullanın. Fondötenin üzerine süreceğiniz yarı saydam bir pudra fondötenin bozulmadan cildinizde kalmasını sağlar hem de yağlı görünümün önüne geçer.
  Cildin yağını almak için özel olarak hazırlanmış kağıtlardan kullanın. Bunları kullanırken makyajınızı bozmamaya dikkat edin. Ayrıca pudrayı da fazla abartmayın. Çünkü fazla pudra sürdüğünüzde ince çizgiler oluşabilir. Bu da ağır bir makyaj görünümü verir. Maske yapın. Haftada bir veya iki kez uygulayacağınız killi bir maske gözenekleri temizler.
  Cildiniz yağlıysa makyaj malzemelerinizi pudraları olanlardan seçin. Pudra halindeki far ve allık cildinizde daha uzun süre kalır. Cildinizin daha da yağlandığını pul pul döküldüğünü fark ederseniz doktora görününüz”.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yüzünüzü İkiden FazLa Forum Tarih
Gökyüzünüzü nasıl isterdiniz? Ev Teknolojileri 17 Şubat 2010
Msnde Kendi Yüzünüzün Smilleyi Olsun İster Misiniz ? Msn ifadeleri Smileyler 11 Aralık 2009
yüzünüzü ön plana cıkarmanın yolları Güzellik & Bakım 18 Nisan 2009
Bilgisayarınız Yüzünüzü Tanısın ve Açılsın - Lenov indir Nokıa 12 Ocak 2009
"Bebek Arabasını Sürerken Çocuk Yüzünüzü Görsün" Gebelik ve Annelik 8 Aralık 2008

Bu Sayfayı Paylaş