Yüksek Tansiyon Aşıyla Tedavi Edilebilecek

'Genel Sağlık' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 15 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. Yüksek Tansiyon Aşıyla Tedavi Edilebilecek konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yüksek Tansiyon Aşıyla Tedavi Edilebilecek

  Bilim Adamları Yüksek Tansiyonun Önemli Bir Nedeninin, Yetişkinlerin Yüzde 99'unda Görülen Bir Tür Viral Enfeksiyon Olduğunu Ortaya Çıkardı. Bu Virüse Karşı Geliştirilecek Bir Aşıyla Yüksek Tansiyonun Tedavi Edilebileceği Umudu Doğdu.

  Bilim adamları yüksek tansiyonun önemli bir nedeninin, yetişkinlerin yüzde 99'unda görülen bir tür viral enfeksiyon olduğunu ortaya çıkardı. Bu virüse karşı geliştirilecek bir aşıyla yüksek tansiyonun tedavi edilebileceği umudu doğdu.
  Bbc'nin haberine göre, ABD'deki Beth İsrael Deaconess tıp merkezindeki araştırmacıların yaptığı bu keşif, yüksek tansiyonun tedavisi ve önlenmesinde bir aşı da dahil olmak üzere yeni yolların geliştirilmesini sağlayabilir. 'Sessiz katil' diye de anılan yüksek tansiyonun, belli bir belirtisi bulunmuyor. Bu nedenle de hastaların yüzde 30'u yüksek tansiyondan muzdarip olduklarının farkında değil. Hastalığın sebeplerini belirlemek de mümkün değil.


  CMV adı verilen bu yaygın virüsün yüksek tansiyona neden olabileceği belirtiliyor. CMV, boğazda şişkinliğe, yutkunma güçlüğüne ve ateşin çıkmasına sebep oluyor. Tedavisi olsa da, ileriki aşamalarda hayati risk doğurabiliyor.
  Bilim adamları, farelerde yapılan deneylerde virüsün doğrudan kan basıncını artıran bir enzimin etkisini artırdığını belirledi. Yüksek kolesterollü bir beslenmeyle birleştiğinde bu virüsün damar tıkanıklığına yol açtığını gözlemlendi. CMV, başka kalp hastalıklarının da riskini artırsa da, bu rahatsızlıklar ilaç ve diyet yoluyla tedavi edilebiliyor.  (CİHAN)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yüksek Tansiyon Aşıyla Forum Tarih
Yüksek Tansiyon Nasıl Düşürülür? Genel Sağlık 18 Nisan 2011
Hipertansiyon (Yüksek kan basıncı) - Hipertansiyon Nedenleri ve Tedavisi Genel Sağlık 2 Ocak 2011
Yüksek Tansiyona Bitkisel Çözüm Önerileri Şifalı Bitkiler 10 Temmuz 2010
Yüksek tansiyonda doğru bilenen bazı yanlışlar Genel Sağlık 1 Mayıs 2010
Yüksek tansiyona iyi gelen bitkiler Şifalı Bitkiler 27 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş