Yörükoğlu Köyü Merkez Muğla

'Muğla Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 25 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Yörükoğlu Köyü Merkez Muğla konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Muğla Yörükoğlu Köyü - Yörükoğlu Köyü Hakkında - Yörükoğlu Köyü Tanıtımı - Yörükoğlu Köyü Resimleri  Yörükoğlu, Muğla ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür.

  Coğrafi konumu

  Köyün adı, Orta Asya'dan göçebe olarak gelip burda yerleşim gösteren yörüklerden gelir ve köy muğla denizli yolunun 54. km sinde yer almaktadır.Kuşbakışı görüldüğünde müthiş, sanki uçuyorsunuz.

  Kültür

  Köyde Muğla tarhanası, keşkek, yörük köftesi, akarsu'dan ağla tuttuğunuz sazan balığını taze taze yiyebilirsiniz.Köyün,çatak mahallesinde bulunan balık restaurantı ve hemen yanı başında bulunan su değirmeni de köye ayrı bir hava katıyor.

  İklim

  Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir.


  Nüfus

  Yıllara göre köy nüfus verileri
  2009 1100
  2000 698
  1997 678

  Demografik Bilgiler:

  İle Uzaklığı: 54 km

  İlçeye Uzaklığı: 54 km

  Muhtarlık

  Bilgi yok

  Altyapı bilgileri

  Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır.Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi vardır. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.ve ayrıca köyde internet'te vardır.

  köyün komşuları

  köyün kuzeyin de gazeller köyü güneyinde karacaören köyü batısında muratlar köyü doğusunda ise demirciler köyü bulunmaktadır.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]  Kaynak : Yerel Net , Vikipedi, özgür ansiklopedi  Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yörükoğlu Köyü Merkez Forum Tarih
Yörükoğlu Atilla Millik Akçin İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Afyonkarahisar Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 11 Mart 2012
İstanbul - Gaziosmanpaşa -Kadri Yörükoğlu Lisesi Liselerimiz 10 Mart 2010
Horozu çok olan köyün sabahı geç olur anlamı nedir Atasözleri & Deyimler 31 Aralık 2014
Kışın koyu renkli yazın ise açık renkli kıyafetlerin giyilmesinin sebebi ne olabilir Seviyeli-Ciddi Konular 18 Nisan 2014
Kışın koyu renk yazın açık renk kıyafetler tercih edilmesinin nedeni nedir? Seviyeli-Ciddi Konular 3 Nisan 2014

Bu Sayfayı Paylaş