YÖK İ.Ü rektör adaylarıyla görüşüyor

'Eğitim Haberleri' forumunda NeslisH tarafından 22 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  YÖK İ.Ü rektör adaylarıyla görüşüyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ankara (AA)- YÖK Genel Kurulu YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan başkanlığında toplandı., Genel Kurul, ''tanışmak'' amacıyla YÖK'e davet edilen, İstanbul Üniversitesi'nin rektör adayları ile görüşmelerine başladı.

  Genel Kurul toplantısına sırasıyla, Prof. Dr. Ali Akyüz (483 oy), Prof. Dr. Melih Boydak (365 oy), Prof. Dr. Faruk Erzengin (250 oy), Prof. Dr. Erhun Eyüpoğlu (181 oy), Prof. Dr. Yunus Söylet (467 oy) ve Prof. Dr. Kenan Ulualp (46 oy) alınıyor. İstanbul Üniversitesi'nde gerçekleştirilen seçimler sonucunda en çok oy alan ilk 6 aday arasından 328 oy alan Prof. Dr. Ahad Andican adaylıktan istifa etmişti. Bunun üzerine 91 oy alan 7. sıradaki Prof. Dr. Mustafa Keçer listeye eklenmiş, ancak bu aday da istifasını bildirmişti. Seçimde 81 oy alan Prof. Dr. Gülçin Bermek de adının listeye konulmasını istememişti. Bunun üzerine 6 kişilik listeye üniversitedeki seçimde 46 oy alan Prof. Dr. Kenan Ulualp'in ismi eklenmişti.

  Mevzuata göre üniversitede öğretim üyeleri arasında gerçekleştirilen seçimde en fazla oy alan 6 isim YÖK'e bildiriliyor. 6 aday arasında istifa eden olması durumunda listeye kalan adaylar arasından en fazla oy alan sırasıyla ekleniyor. YÖK, bildirilen 6 aday arasından 3'ünü seçerek, rektör ataması için Cumhurbaşkanı'na sunuyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - YÖK rektör adaylarıyla Forum Tarih
YÖK'ten 3 rektör 14 dekan ataması Eğitim Haberleri 11 Haziran 2010
İşte YÖK’ün rektör adayları Yurt İçi Haberler 13 Ağustos 2008
Duygularıyla mı yoksa akıllarıyla mı hareket eden insanlar daha başarılı olur? Sorular ve Cevaplar 30 Kasım 2016
Hükümet uzay araştırmalarına mı yoksa yeryüzüne mi daha çok para harcamalıdır? Sorular ve Cevaplar 2 Ekim 2016
Miryokefalon savaşı hakkında kısa bilgi Tarihi Bilgiler 31 Aralık 2014

Bu Sayfayı Paylaş