XP'nin fişini çekebilmek!

'Windows XP' forumunda Dine tarafından 22 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  XP'nin fişini çekebilmek! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  IE tartışmaları MS için bir fırsat.
  [​IMG]
  Microsoft, belki de tarihte ilk kez, başını çok ağrıtan bir olayı büyük bir fırsata çevirebilir...

  Microsoft en son Internet Explorer güvenlik açığı tartışmalarında daha önce yayınladığımız resmi basın açıklamasını yapmıştı.
  IE 6'daki açığı kabul eden Microsoft, güvenlik için yeni sürümlerin kullanılmasını gerektiğini savunuyor. Google'ın hacklenmesinden ve çeşitli devletlerin, birbiri ardına gelen IE karşıtı açıklamalarından önce de Microsoft'un bu konuda yoğun çabaları vardı. Microsoft uzun süredir kullanıcılara IE6'yı ve Windows XP'yi bıraktırmaya çalışıyor.
  Ancak ne Internet Explorer 6 ne de Windows XP, güvenliğin artması için gereken hızda terk edilmiyor. Windows 7'nin çıkışı bu süreci hızlandırdı ama halen Çin ve Hindistan'da milyonlarca kullanıcı korsan Windows XP ve beraberinde varsayılan internet tarayıcı olarak gelen IE6'yı kullanmayı sürdürüyor.
  Microsoft bunu yeni ürünlerini yaygınlaştırmak için bir fırsat olarak görse de haksız değil, güvenlik için güncellik çok önemli...

  Yeni sürümler güvenli mi?
  [​IMG]

  Windows Vista ve Windows 7 beraberinde yeni Internet Explorer sürümleriyle gelen işletim sistemleri. İşte bu yüzden açıklar bu yeni işletim sistemlerini hiç etkilemiyor
  DEP kullanan bu işletim sistemleri, Windows XP ile kıyas kabul etmeyecek kadar güvenli. Eski kodlar ve eski mimari, zaman içerisinde keşfedilen ve kullanımı yaygınlaşan pek çok saldırı metoduna karşı oldukça zayıf. IE 6'daki bir açık sonraki sürümlerde olduğunda bile, ek güvenlik önlemleri bunların kullanılmasını son derece zorlaştırıyor.
  Microsoft da bunu bir fırsat bilerek sadece IE6'yı değil, Windows XP'yi de bitirmek istiyor. Çünkü önümüzdeki günlerde IE olayında yaşananların Windows XP için de yaşanması olasılığı her zaman var.
  Yeni tarayıcıların ve işletim sistemlerinin güvenli olmasının tek sebebi mimari gelişim değil. Yeni sistemlerdeki açıkların keşfedilmesi, yayınlanması ve kullanımının yaygınlaşması zaman alıyor. Günümüzde internette artan zararlı yazılım sayısı ve hacker aktivitesi, bütün yazılımları güncel tutmayı zorunlu kılıyor.

  Bilgi için: Microsoft
  Telefon: (212) 258 59 98 pbx
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - XP'nin fişini çekebilmek Forum Tarih
Windows XP'nin derdi ne? Windows XP 16 Şubat 2010
XP'nin tüm ayarları tek pencerede - XP Syspad Bilim & Teknoloji 28 Kasım 2008
XP'nin Sırları Windows XP 29 Ağustos 2008
Windows XP'nin Bozulan Yazı Fontunu Eski Haline Getirme Windows XP 25 Ağustos 2008
oFiSiniz İçin akvaryum maSaları Dekorasyon 16 Mayıs 2009

Bu Sayfayı Paylaş