XP'de Pc Performansını Arttıran İp Uçları ve Yararlı Bilgiler ...

'Windows XP' forumunda semyav5mitq tarafından 28 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. XP'de Pc Performansını Arttıran İp Uçları ve Yararlı Bilgiler ... konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  En iyi Performans:
  My computer i sag click leyin-properties-Advanced-Performance-Settings- Adjust for best performance i click leyip ok diyerek pencereleri kapatin.
  Acilisi hizlandiralim:
  Start / Run / Msconfig yazip Ok diyelim System Configuration Utility acilacaktir.Buradan En sagdaki Startup u secelim ve ctfmon disindaki bütün tikleri kaldiralim. (Not:windows acilisiyla beraber mutlaka aktif hale gecmesini istediginiz Programlar varsa örn. Antivirüs programlari gibi bunlara ait tikleri kaldirmayin) Fakat ben ctfmon disindaki tüm tikleri kaldiriyorum.
  Sadece Xp niz varsa acilisi hizlandirin. new
  Bilgisayarinda Sadece Xp kurulu olan arkadaslar yapsin (Bilgisayarinda 2 isletim sisitemi kurulu olanlar bu ayari es gecsinler) My Computers i sag clickleyip properties deyin Advanced sekmesi altinda Startup und Recovery basligi var oradaki Settings a clickleyin ve sol taraftaki kutucuklarda gördügünüz tüm tikleri kaldirin.
  Prefetch'i Silin Hızlanın:
  İlk defa Windows XP'de gördüğümuz "Prefetch" yeni ve kullanışlı bir teknik olarak karşımıza çıkıyor. Fakat bazen Windows XP'yi kullandığımızda "Prefetch"in kullanılmayan linklerle dolduğunu görürüz ve bu da bilgisayarı yavaşlatır. Size önerim "Prefetch" klasörünü ayda bir kez silmeniz bunun için "c:\windows\prefetch" adresinden "Prefetch" klasörünün içinde ne varsa silin ve bilgisayarı yeniden başlatın. Bilgisayarınız bir nebze olsun hızlanacaktır.
  Baslangici Hizlandirin:My Computer i cift tiklayin/Tools/Folder Options/View/Automatically search for Network Folders and Printers teki tik i kaldirin.
  Hibernate i dektiv yapin :Start/Settings/Control Panel/Performance and Meintenance/Power Options/Hibernate/Enable Hibernate nin tikini kaldirin.
  Kilitlenme sonrasi otomatik restart :My Computer i sag click leyip Advanced i secin ve oradanda Startup and Recovery basligi altindaki setting e click leyin Sonrasinda System Failure altindaki Automatically Restart i tikleyin.
  Otomatik Update leri engelleyin :My Computer i sag click leyip Properties oradan da Automatic updates i secip Turn off Automatic Updates i clickleyin.

  Otomatik hata bildirimlerini Engelleyin:My Computer i sag click leyip Properties oradan da Advanced i secin dipte Error Reportingi göreceksiniz onu click leyip Disable Error Reporting i secip ok deyin.


  Ekle/Kaldır Listesinden silinmeyen program isimlerinin silinmesi:Bazen yanlışlıkla proramı bilgisayarınızdan silmek için programın klasörünü silersiniz. Bu durumda Denetim Masası / Program Ekle-Kaldır da o programı kaldırmaya çalıştığınızda kalkmaz. Bunun için tweakui yardımcı programı kullanabilirsiniz. Yoksa Başlat/Çalıştır/Regedit i çalıştırın
  (Çalıştır'ı klavyeden çalıştırmak için win tuşu ile R tuşuna basın.)
  1- HKEY_LOCAL_MACHINE 'i yanındaki + yı tıklayın açılan listeden
  2- Software 'i açın aynı şekilde takip edin
  3- Microsoft 'u açın
  4- Windows 'u açın
  5- CurrentVersion 'u açın
  6- Uninstall' ı açın
  (Bilgisayarım \HKEY_LOCAL_MACHINE\ Software\ Microsoft\ Windows\ CurrentVersion\ Uninstall)
  Burada Program-Ekle kaldır daki listeyi göreceksiniz. Listeden kaldıramadıklarınızı DEL tuşuna basarak silin

  13.Boot Optimizasyonu :Start | Run « deyip asagidaki gibi yazalim ve Ok diyelim:
  defrag c: -b
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - XP'de Performansını Arttıran Forum Tarih
Windows Xp'de Dns Nasıl Değiştirilir - XP Dns Ayarları (Resimli Anlatım) Bilgisayar Hakkında Genel Bilgiler 24 Ağustos 2011
Windows XP'de Sata HDD Sorununa Kesin Çözüm!...(Resimli Anlatım) Windows XP 24 Haziran 2009
ViGlance ile Vista ve XP'de Windows 7 tadı Windows 7 6 Haziran 2009
Xp'de 27 Güzel Komut Windows XP 4 Haziran 2009
Windows XP'de Mavi Ekran Hataları Windows XP 15 Mayıs 2009

Bu Sayfayı Paylaş