Xerox’tan renkli fotoğraf tarayıcısı

'Bilim & Teknoloji' forumunda Siraç tarafından 16 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Xerox’tan renkli fotoğraf tarayıcısı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Xerox’tan renkli fotoğraf tarayıcısı

  [​IMG]  Xerox, ilk renkli fotoğraf tarayıcı cihazı Xerox 7600’ü, 95 Dolar + KDV gibi düşük bir fiyatla piyasaya sunuyor.
  Eski fotoğraflarını ve renkli dokümanlarını elektronik ortama aktarmak isteyen kişiler için kaliteli bir çözüm olan Xerox 7600, elektrik bağlantısı istemeden bilgisayarın USB girişine bağlanarak kolayca kullanılabiliyor.
  [​IMG]
  Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox, tarayıcı ürünleri portföyünü piyasaya sunduğu yeni Xerox 7600 model renkli fotoğraf tarayıcısı ile genişletiyor. Xerox’un yeni fotoğraf tarayıcısı, yer kaplamayan ince tasarımı, USB girişinden çalışabilme özelliği ve kolayca taşınabilir olması ile dikkat çekiyor. Xerox 7600’ün ileri teknoloji özellikleri ve üzerinde gelen çeşitli tarama yazılımları, ev ve küçük ofis çalışanları ile özellikle fotoğraf meraklılarının beğenisini kazanmaya aday.
  Profesyonel tarama seçeneklerine sahip olan Xerox 7600, ileri özellikler sunmasına rağmen Xerox’un tarayıcı ürün grubundaki en düşük fiyatlı tarayıcılarından biri. Xerox 7600’ün, Flatbed (düz, yatay) bir tarama ünitesi bulunuyor. Xerox 7600, 1200 x 2400 dpi optik çözünürlüğünde, 48-bit derinliğinde, kartvizitten A4 ebat kağıtlara kadar yüksek kalitede tarama yapabiliyor. Küçük tasarımı ile istenilen her yere kolayca yerleştirilebilen, ince ve şık görünümlü Xerox 7600’ün ağırlığı 1.50 kg. iken, inceliği ise sadece 3,8 cm.
  Xerox 7600’ün “Tek Tuş Tarama (Xerox OneTouch)” teknolojisi sayesinde, tek bir tuşa basılarak istenilen her hangi bir doküman kolaylıkla taranabiliyor. Böylece taranan dokümanları veya fotoğrafları başka bir hedefe yönlendirmek için uygulanacak adımlar ortadan kalkmış oluyor. Xerox 7600’ün ön panelinde ayrıca, tarama, kopyalama, OCR, e-posta ve kişisel tarayıcı ayarları için 5 adet düğme bulunuyor. Bunun yanı sıra, ileri düzeyde kullanıcılar, tarama ihtiyaçlarını karşılamak ve özelliklerden daha fazla yararlanmak için cihazı kişiselleştirebiliyor. Boyutu ve kurulumu ile kullanım kolaylığı da sağlayan Xerox 7600, güç kaynağını elektrik yerine, USB desteği ile her hangi bir bilgisayardan alabiliyor.
  Ürün ile birlikte kullanıcılara, “Nuance PaperPort” ve “ArcSoft PhotoImpression” adı verilen doküman ve görüntü yönetimi çözümleri de sunuluyor. “Nuance PaperPort”, mevcut elektronik dosyaları hafızaya kaydedip, PDF formatına aktararak ağ ortamında paylaşılmasını sağlıyor. “ArcSoft PhotoImpression” programı ise, fotoğraflar üzerinde her türlü düzeltme ve değişikliğin kolaylıkla yapılmasına yardımcı oluyor. Ayrıca kullanıcı, bu program ile özel efektler ekleyebiliyor ve isterse bu özelliği kart, takvim, fotoğraf, poster gibi dokümanlara uygulayabiliyor. Windows XP/2000/Vista ortamında çalışabilen ve USB 2.0 bağlantısını destekleyen Xerox 7600, Xerox distribütörü Arena aracılığı ile 95 Dolar + KDV fiyatıyla iki yıl Xerox garantisi ile tüketicilere sunuluyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Xerox’tan renkli fotoğraf Forum Tarih
Kışın koyu renkli yazın ise açık renkli kıyafetlerin giyilmesinin sebebi ne olabilir Seviyeli-Ciddi Konular 18 Nisan 2014
Facebook Renkli Yazı Yazma Kodu Sosyal Paylaşım Siteleri 24 Ekim 2013
ilk renkli televizyon yayını hangi ülkede yapılmıştır? Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 20 Temmuz 2013
Cisimleri renkli görmemizi sağlayan neden nedir? Seviyeli-Ciddi Konular 4 Şubat 2013
İki Renkli Havlu Kenarı Modeli Dantel Örnekleri 24 Eylül 2012

Bu Sayfayı Paylaş