WordPress 2.7 Download

'Web Programlama & Scriptler' forumunda Siraç tarafından 3 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  WordPress 2.7 Download konusu WordPress 2.7 Download

  Sürüm : 2.7

  Boyut : 1.76 Mb

  Kullanım İzni : Açık kaynak kodlu (GNU/GPL)

  Dil : Ingilizce

  İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

  Üretici Firma :
  WordPress  Tanıtım:
  WordPress, GPL lisansına sahip açık kaynaklı, ücretsiz dağıtılan; PHP ve MySQL üzerine kurulmuş bir kişisel yayınlama/blog sistemidir, bu alanda dünyada en çok kullanılan sistemlerden biridir.

  WordPress sistemini kullanarak kendinize bir blog sitesi açabilirsiniz, bunun için innDireceğiniz bu sistemi uygun bir web sunucusuna (hosting) kurmanız yeterlidir.

  Sistem gereksinimleri
  WordPress'i kuracağınız ve barındıracağınız sunucuda şu özelliklerin olması gerekir:
  PHP (v4.2 ya da üst sürüm)
  MySQL (v3.23.23 ya da üst sürüm)


  Kurulum
  WordPress'i kurmak için innDireceğiniz dosyanın içeriğini sunucunuza göndermeniz ve web tarayıcınıza site adresinizi yazmanız yeterlidir. Ekranda çıkacak kurulum yönergelerini takip ederek kurulumu tamamlayabilir, sitenizi yayınlayabilirsiniz.

  Kullanım
  WordPress'te sitenize yeni yazı eklemek ve diğer ayarları yapmak için yönetim paneli kullanılır. Yönetim paneline ulaşmak için site adresinizden sonra /wp-admin yazabilirsiniz, ekranda kullanıcı adı ve parolanızı girdikten sonra yönetim paneline giriş yapabilir, gerekli ayarları yapabilirsiniz.

  Tema ve Eklentiler
  WordPress'i kurduğunuzda sitenizin görünümü oldukça sadedir; bu tasarım varsayılan temadır. Yeni temalar ekleyerek veya tasarlayarak sitenizin görünümünü değiştirebilirsiniz. Ücretsiz temaları bulmak için themes.wordpress.net adresine bakabilirsiniz.

  Eklentiler, WordPress blogunuzu geliştirmek için kullanılır. Eklentiler ile örneğin sitenize iletişim formu ekleyebilir, anket düzenleyebilir, ses/video çalıcı ekleyebilirsiniz. WordPress için geliştirilen eklentileri wp-plugins.net adresinden innDirebilirsiniz.

  Not: innDireceğiniz bu dosya İngilizce WordPress kurulum dosyasıdır. WordPress'i Türkçe olarak kurmak ve kullanmak istiyorsanız WordPress Türkçe sürümünü bu adresten innDirin.

  Not2: WordPress'in kurulum ve kullanımı için detaylı bilgi sahibi olmak için WordPress Rehberi'ne, resmi sitesine ve WordPress Türkiye sitesine bakabilirsiniz.


  WordPress
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - WordPress Download Forum Tarih
Wordpress Preserver Of Health turkçe tema download Webmaster Genel 26 Nisan 2010
Wordpress Stellanova Blue turkçe tema download Webmaster Genel 26 Nisan 2010
Wordpress Golden Palace dekorasyon turkçe tema download Webmaster Genel 26 Nisan 2010
Wordpress Mont’s Tiara mobilya turkçe tema download Webmaster Genel 26 Nisan 2010
Wordpress Hall Of Costumes turkçe tema download Webmaster Genel 26 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş