Wireless Modem Olmadan İnternet’e Bağlanma Resimli Anlatım

'Resimli Program Anlatımı' forumunda Siraç tarafından 8 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Wireless Modem Olmadan İnternet’e Bağlanma Resimli Anlatım konusu eğer evinizde wireless ethernet kartı bir laptop yada bilgisayarınız varsa artık wireless modem yada hub’a gerek kalmadan İpod Touch’ınızı internete çıkarabileceksiniz.


  Ayarlar

  Kablosuz ağ kartını bilgisayarınıza kurduktan sonra “Ağ Bağlantılarım” üzerinde sağ tuş yapıp “Özellikler”seçeneğini seçtiğinizde açılan”Kablosuz ağ bağlantıları özellikleri” penceresinde “Genel sekmesi” altında Internet İletişim Kuralları (TCP/IP)’yi seçin “Özellikler” düğmesine basın. Burada “otomatik olarak bir IP adresi al” kısmının seçili olduğundan emin olun. “Tamam” düğmesine basarak bir önceki pencereye dönün ve”Kablosuz Ağlar” sekmesine gelin. Burada “Yeğlenen ağlar” yazısının altındaki penceredeki (eğer varsa) bütün diğer kalbosuz ağları seçin ve “Kaldır” düğmesini kullanarak kaldırın. Daha sonra sağ alt köşedeki “Gelişmiş” düğmesine basın. Açılan pencerede “Sadece bilgisayardan bilgisayara ağlar” yazısının yanındaki kutuyu işaretleyin. “Tercih edilmeyen ağlara otomatik olarak bağlan” yazısının yanındaki kutu boş olmalıdır. “Kapat” düğmesine basarak önceki pencereye geri dönün.

  [​IMG]
  [​IMG]
  Kendi Ağımızı Kuralım

  Şimdi sıra kendi bilgisayardan bilgisayara ağımızı kurmakta. Şu anda “Yeğlenen ağlar” penceresinin altındaki pencere tamamen boş olmalıdır. Ekle düğmesine basarak kendi ağımızı oluşturmaya başlayalım.

  Karşınıza çıkan pencerede öncelikle ağımızın adını vermemiz gerekiyor. Ağ adı (SSID) olarak “ipod” (ya da kendi istediğiniz bir isim) yazın. Ağ kimlik doğrulamasını “Açık” ve veri şifrelemeyi WEP olarak seçin. (WEP�i seçmemizin sebebi daha yaygın olarak destek verilmesidir. Eğer kablosuz ağ kartlarınızın ikisi de destekliyorsa WPA daha güvenli bir şifreleme sunacaktır) Daha sonra “Anahtar benim için sağlandı” yazısının yanındaki
  kutudaki işareti kaldırın. Böylece kendi ağ anahtarınızı girmeniz mümkün olacaktır. Ağ anahtarı kısmına 5 (Eğer kartınız destekliyorsa veri şifreleme olarak WPA veya şifre olarak 13 karakterlik bir parola girebilirsiniz.) Ağ anahtarını onayla kısmında parolayı tekrar yazın. Tamam düğmesine bastığınızda artık yeğlenen ağlar yazısının altında “ipod” ağını görebilirsiniz. Diğer bilgisayar yapılandırılmadığı için şimdilik üstünde bir çarpı işareti olacak. Tamam diyerek pencereyi kapatın ve diğer bilgisayara geçin.

  [​IMG]

  İnternet’i Paylaşın

  Artık kablosuz bir ağınız olduğuna göre Internet�i de bu ağ üzerinden paylaştırabilirsiniz. Bunun için; Masaüstünde “Ağ bağlantılarım” simgesine sağ tıklayın ve özellikleri seçin. Açılan pencerede Internet bağlantısını sağlayan bağlantıyı (Çevirmeli ağ[​IMG] ADSL) seçin ve sağ tıklayın. Pencerenin üst kısmında Gelişmiş sekmesine tıklayın ve “Diğer ağ kullanıcıları bu bilgisayarın İnternet bağlantısı yoluyla bağlansın” yazısının yanındaki kutuyu işaretleyin.
  Tamam düğmesine bastığınızda ikinci bilgisayar da internet erişimine sahip olacaktır. Fakat tam bir internet bağlantısı kurabilmek için bilgisayarların IP’leri daha önceki 169.254.*.* aralığından 192.168.0.* aralığına dönüşmelidir. Aksi halde bağlantı oluşmayacaktır. Bunun için bağlantıyı kesip tekrar kurduğunuz ağa bağlanmanız gerekebılır

  alıntı
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Wireless Modem Olmadan Forum Tarih
Kablosuz (Wireless) Adsl Modeme Şifre Koymak (Zyxel, AirTies Markalar İçin) Donanım ve Yazılım Sorunlarınız 4 Haziran 2009
AirTies RT-211 Wireless Modem ADSL Modem Driver 7 Mayıs 2009
Loopcomm 5014P Wireless Modem Driver Usb Wireless Ürünler 22 Kasım 2008
Loopcomm 5014PW Wireless Modem Driver Usb Wireless Ürünler 22 Kasım 2008
NetMASTER IP806AV Wireless Modem Driver Usb Wireless Ürünler 22 Kasım 2008

Bu Sayfayı Paylaş