Winx (Winx Kimdir - Hakkında)

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda UquR tarafından 6 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Winx (Winx Kimdir - Hakkında) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Winx (Winx Kimdir - Hakkında)

  Winx (Winx Kimdir - Hakkında)


  [​IMG]

  Bloom Dünya Gezegeni’ndeki Gardenia şehrinde çok normal ve mutlu bir hayat yaşayan sıradan bir kızdır. Solaria Prensesi olan Stella ile tanıştığında hayatı değişmeye başlar. Başı dertte olan Stella’ya yardım etmek isterken keşfedilmemiş sihirli güçlerinin farkına varır. Stella, Bloom’u bütün alemdeki en iyi peri okulu olan Alfea’nın varlığı hakkında bilgilendirir. Sonunda Bloom bu okula katılmaya karar verir. Alfea’da Bloom üç oda arkadaşından (Musa, Tecna ve Flora) oluşan WinX Club’i kurar.
  İlerleyen bölümlerde WinX kızları, Alfea’nın yakınındaki erkek okulunda okuyan Specialists (Uzmanlar)( Brandon, Riven, Timmy, ve Sky) ile tanışırlar ve arkadaş olurlar. Bazı Specialists aynı zamanda WinX kızlarının erkek arkadaşı olur.
  WinX kızları düşmanları olan üçlü kız grubu Trix (Icy, Darcy, Stormy) ile de tanışır. Bunlar Alfea’ya rakip bir cadı okulu olan Cloudtower’dan gelirler. Trixler ejder ateşi gücünü ve Stella’nın sihirli yüzüğünü aramaktadırlar. Bu arama sürecinin devam etmesi Trix ve Winx kızlarının devamlı karşılaşmasına ve savaşmasına yol açar. Aynı zamanda Bloom kendi geçmişi hakkındaki sırları öğrenmeye başlar.
   

Bu Sayfayı Paylaş