Windows'un yeni server ürünü tanıtıldı

'İnternet ve Network' forumunda Siraç tarafından 13 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Windows'un yeni server ürünü tanıtıldı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Windows'un yeni server ürünü tanıtıldı

  Windows HPC Server 2008, bilimsel araştırmalar ve Ar-Ge çalışmaları için geliştirildi.

  [​IMG]

  Microsoft'un bilimsel araştırmalar ve Ar-Ge çalışmaları için ''yüksek başarımlı hesaplama'' amacıyla geliştirdiği ''Windows HPC Server 2008'' ürünü tanıtıldı.

  Boğaziçi Üniversitesi (BÜ) Garanti Kültür Merkezi Ayhan Şahenk Salonu'ndaki tanıtımda konuşan Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çağan, Ar-Ge'ye çok önem veren bir şirket olan Microsoft'un bu alana yılda yaklaşık 7 milyar dolar harcadığını, bunun Türkiye dahil birçok ülkenin Ar-Ge'ye ayırdığı miktardan fazla olduğunu söyledi.

  Üniversitelerdeki Ar-Ge çalışmalarına ve ürünleriyle bunu desteklemeye çok önem verdiklerini ifade eden Çağan, ''Bu ürünlerimizi üniversitelere sunmak arzusundayız. Analizlerin hızını artıran, toplam satın alma maliyetini düşüren ürünümüzü üniversitelerin çok uygun fiyatlarla edinebilmesi için de çalışmalarımız var'' dedi.

  Çağan, ürünün sadece üniversitelerin değil, finans kuruluşları, otomotiv ve diğer üretim sektörlerinin de kullanımına uygun olduğunu bildirdi.

  Microsoft HPC Ürün Grup Müdürü Todd Needham da birçok şirketin yüksek başarımlı hesaplama alanında değişiklikler getiren Windows HPC Server 2008 kurulumları için Microsoft ile çalıştığını belirterek, ''İntel, HP ve Cray gibi firmalarla yüksek bilgi işlem performansını masa üstüne taşımak için birlikte çalışıyoruz'' dedi.

  BÜ Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Deprem Mühendisliği Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sami Kılıç da araştırmalarında kullandıkları ürün sayesinde çeşitli alanlardaki simülasyonları kısa sürede gerçekleştirebildiklerini, kişisel bilgisayarlarla bu çalışmaları yapmanın mümkün olmadığını anlattı.

  Kılıç, sunumunda, aralarında bir binaya uçak çarpması, Tüpraş'ta 1999 depreminde bir bacanın yıkılmasının da bulunduğu çeşitli konularda hazırladıkları simülasyonlara yer verdi.

  HPC SERVER 2008
  Windows'un yeni ürünü, genel sistem yönetimi ve kümelenmiş sunucuların verimliliğini artırmayı hedefliyor.

  Sistem kurulumlarını, yönetimi ve yaygınlaştırılmasını büyük ölçüde basitleştiren ve mevcut sistemlerle uyumluluğu dikkate alan bir altyapı sunan Windows HPC Server 2008'in sunduğu bilinen arayüzler sayesinde, ihtiyacı olan herkes, ek bir eğitime gerek olmadan yüksek başarımlı hesaplamadan yararlanabiliyor.

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Windows'un yeni server Forum Tarih
Geleceğin Windows'una bakış! Diğer İşletim Sistemleri 12 Nisan 2010
Windows'un başlangıç ayarlarını değiştirme Bilgisayar Hakkında Genel Bilgiler 18 Haziran 2009
Windows'un tarihi Linux işletim sistemi 17 Aralık 2008
Windows'un Saati Düzgün ÇaLışmıyorsa Bilgisayar Hakkında Genel Bilgiler 29 Ağustos 2008
windows'un çift tıklanılarak yada bir tuşa basılarak kapatılması Bilgisayar Hakkında Genel Bilgiler 10 Ağustos 2008

Bu Sayfayı Paylaş