Windows'a Güçlü Güvenlik Kalkanı

'Güvenlik Programları' forumunda Mavi_Sema tarafından 20 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Windows'a Güçlü Güvenlik Kalkanı konusu Microsoft, yeni güvenlik yazılım seti Microsoft Security Essentials ile kötü niyetli yazılımları ve casus kodları bilgisayarlardan uzak tutacak.

  Microsoft'un kullanıcılarına ücretsiz olarak sunduğu ve işletim sistemi çekirdeğiyle birebir uyumlu casus kod önleyici yazılımı Microsoft Security Essentials, virüsleri, zararlı yazılım kodlarını ve kötü amaçlı atakları bilgisayarlardan uzak tutmayı hedefliyor.


  Microsoft Küresel Güvenlik Ekibi'nin destek verdiği yeni yazılım, Microsoft'un üst düzey kurumsal güvenliği sağlamaya yönelik ödüllü teknolojilerinin damgasını taşıyor.


  [​IMG]

  Microsoft Security Essentials, Microsoft'un İnternet sitesinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

  Sadece lisanslı Windows işletim sistemi kullanıcılarının İnternet ortamından indirebileceği Microsoft Security Essentials, dünya üzerindeki 1,2 milyar kullanıcıya erişen Windows ekosistemine yönelik atak girişimlerini önleme açısından çok güçlü bir koruma kalkanı sağlıyor.

  Kullanıcı deneyimlerini değerlendiren Microsoft Küresel Güvenlik Ekibi sürekli ve sık güncellemeler yaparak Microsoft Security Essentials kullanıcılarına, deyim yerindeyse, yeni gelişen risklere karşı bağışıklık kazandıracak.

  Microsoft Security Essentials, virüslere ve casus yazılım kodlarına karşı bireyleri koruma altına alırken, Microsoft'un kurumlara yönelik güvenlik teknolojileri ise Forefront ailesi altında toplanıyor. Microsoft Forefront Client Security, merkezi kullanımı, güçlü yönetim araçları ve ayrıntılı raporlama özellikleri ile kurum ve kuruluşlara yönelik İnternet kaynaklı tehditleri savuşturmaya yarayan güçlü teknolojilerle öne çıkıyor.


  [​IMG]

  Microsoft Security Essentials bilgisayara yüklenir yüklenmez arka planda kullanıcıya varlığını hissettirmeden çalışmaya başlıyor. Herhangi bir risk durumunda kullanıcıyı uyaran yazılım, son derece düşük işlemci ve bellek kullanımı ile çalışmasını bilgisayarın performansını etkilemeden sürdürüyor.

  Kullanıcılar belgelerini açıp düzenlerken, web tarayıcısıyla İnternet'te gezinirken veya arama sonuçlarını ekrana getirirken, bu yazılımın varlığını asla hissetmiyor. Gerçek zamanlı çalışan Microsoft Security Essentials, bu nedenle eski model bilgisayarlarda bile yüksek verimle çalışabiliyor.

  Mevcut virüs tanımlarının çoğunu kapsayan ve bir sonraki güncellemeye gerek bırakmadan anında koruma sağlayan Microsoft Dinamik İmza Hizmetleri'ni (Dynamic Signtature Services) kullanan ilk yazılım olması, Microsoft Security Essentials'a çok önemli bir ayrıcalık kazandırıyor.


  [​IMG]

  Microsoft Security Essentials SP2 veya SP3 servis paketine sahip Windows XP, Vista ve Windows 7 işletim sistemlerini koruyor.

  Bu imza servisi, Microsoft güvenlik teknolojilerini kullanarak İnternet ortamında dolaşan bazı kodların risk durumunu otomatik olarak tanımlayarak (heuristic) riskleri düzenli bir şekilde derecelendiriyor. Risk içeren kodların bilgisini düzenli olarak Microsoft Security Essentials'a göndererek risk durumunda yazılımın gerekli önlemi almasını sağlıyor.

  19 ülkede ve sekiz dilde kullanıma sunulan Microsoft Security Essentials SP2 veya SP3 servis paketine sahip Windows XP, Windows Vista ve Windows 7 işletim sistemlerinde koruma hizmetini başarıyla yerine getiriyor.
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Windows'a Güçlü Güvenlik Forum Tarih
Windows'a otomatik temizlik yaptırma Bilgisayar Hakkında Genel Bilgiler 19 Temmuz 2009
Windows'a Otomatik Temizlik Yaptırma Nasıl Olur Bilgisayar Hakkında Genel Bilgiler 7 Eylül 2008
Bir devletin bağımsız ve güçlü kalabilmesi için ekonomik gücün rolü nedir? Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014
Atatürk'e göre güçlü bir millet için hangi alanlarda kuvvetli olmak gerekli? Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014
Türkiye'nin güçlü bir ülke olarak varlığını devam ettirmesi için neler gereklidir? Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014

Bu Sayfayı Paylaş