Windows yeni, USB eski

'Bilim & Teknoloji' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 10 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Windows yeni, USB eski konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  USB 3.0 hüsranı: Microsoft, Windows 7 için USB 3.0 desteğini yetiştiremeyeceğini açıkladı.

  Microsoft, Windows 7'nin piyasaya sürülme tarihinde yüksek bir ihtimalle USB 3.0 desteği olmayacağını bildirdi. Firma sebep olarak bu daha hızlı USB tekniğinin tanımlamalarının gecikmesini gösteriyor.
  USB'nin arkasındaki itici güç olan Intel'in USB 3.0'e ait nihai tanımlamalarını kasım ayının ortasında duyuracağını bildirmesine rağmen Microsoft, adaptasyon sürecindeki bazı engellere karşı uyarıyor. Microsoft'tan Lars Giusti'ye göre tanımlamaların hazırlanması çok uzun sürdü.
  Yazılım şirketi Windows 7'nin RTM sürümünde (final sürüm) USB 3.0 için destek sunamayacağını doğruladı, zira tanımlamalar piyasaya henüz hâkim olabilmiş değil. Bu sebeple piyasada bu özelliğin test edilebileceği uygun donanımlar yok; hatta prototip ürün bile mevcut değil.
  Bu sebeplerden dolayı Microsoft Windows 7'nin çıkış tarihine USB 3.0 desteğini yetiştiremeyecek. Elbette USB 3.0'a hazırlık çalışmaları başladı ve bu amaç için şirkete yeni çalışanlar alındı.
  Giusti, Microsoft'un USB 3.0 cihazların 2010 yılında temin edilebilir hale geleceğini düşündüğünü de ekledi. Redmond'da şu sıralar Windows 7 dışında hangi işletim sistemlerine USB 3.0 desteği sunup sunmayacağı tartışılıyor.
  Öyle görünüyor ki, Windows XP bile ilerde yeni USB tekniğini tamamen kullanamayacak. Microsoft'un birçok ortağı "en azından" Windows Vista için uygun desteğin sunulmasını rica ediyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Windows yeni eski Forum Tarih
Windows 8 İnceleme - Windows 8 Yenilikleri Diğer İşletim Sistemleri 16 Eylül 2011
Yeni Windows 8 hakkında ipuçları Windows 7 6 Haziran 2011
Yeni Sürüm Windows 8 Özellikleri Nelerdir? Diğer İşletim Sistemleri 9 Mart 2011
Windows 8 İle Yeni Neler Geliyor Görelim Diğer İşletim Sistemleri 9 Mart 2011
Windows 8 İle İlgili Yeni Bilgiler Diğer İşletim Sistemleri 9 Mart 2011

Bu Sayfayı Paylaş