Windows Vista'mı xp'mi

'Windows XP' forumunda Siraç tarafından 24 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Windows Vista'mı xp'mi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İki yıldır pazarda bulunan güncel Microsoft Windows işletim sistemi Vista, firmanın tüm çabalarına rağmen bir önceki sürüm olan XP’nin %57’lik Pazar payına henüz ulaşamadı.

  [​IMG]

  StatCounter tarafından sağlanan veriye göre Microsoft'un güncel işletim sistemi Windows Vista, yüzde otuzluk pazar payını ilk defa geçmiş bulunuyor. Windows Vista'nın piyasaya sürülmesinin üzerinden iki yıl geçmesine rağmen, güncel olmayan sürüm Windows XP'nin pazar payı halen %57'in üzerinde seyrediyor.

  StatCounter'ın verisine göre, Vista eski bilgisayarlarını yenileyen ve bilgisayar kullanımı daha seyrek olan, eğlence amaçlı kullanıcılar arasında daha popüler. Windows XP ise, Vista'nın ele geçirdiği pazar payından daha fazlasını kaybeti. Bu kayıp Linux işletim sistemi dağıtımları ve Mac OS X arasında paylaştırılmış olarak görülüyor.

  Elde edilen veri, Apple'ın son Ocak ve Mart aylarıa rasında %6.6'lık pazar payını %8.3'e yükseltmesinin de sağlaması olarak algılanabilir.

  Microsoft, yoğun pazarlama çalışmaları, Windows XP satışını durdurması ve Vista'yı öne çıkaran reklam kampanyalarının sonuçlarını almaya iki yılın ardından başlamış ancak, bu süre içinde sadık kullanıcı kitlesinin bir bölümünü rakiplerine kaptırmış görülüyor. Microsoft'un Vista'nın elde edemediği ticari başarıyı, yeni işletim sistemi olan Windows 7 ile elde etmesi öngörülüyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Windows Vista'mı xp'mi Forum Tarih
Windows 7'de bilgisayar neden yavaşlar? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 11 Mart 2014
Msn Kaydol Windows MSN Diğer Paylaşımlar 18 Eylül 2012
Dosya Uzantısını Değiştirmek Windows 7 Windows 7 9 Eylül 2012
Bilgisayarın Hızını Arttırmak Windows 7 Windows 7 5 Eylül 2012
Bilgisayarın Adını Değiştirmek Windows 7 Windows 7 5 Ağustos 2012

Bu Sayfayı Paylaş