Windows Vista Home Premium tanıtım Özellikleri İncelemeler Tavsiyeler

'Windows Vista' forumunda UquR tarafından 28 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Windows Vista Home Premium tanıtım Özellikleri İncelemeler Tavsiyeler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Windows Vista Home Premium tanıtım Özellikleri İncelemeler Tavsiyeler

  Windows Vista Home Premium, evinizde veya hareket halindeyken bilgisayarınızda daha fazla kullanım kolaylığı, güvenlik ve eğlence sunan sürümdür.
  Şu şekilde olur: evinizdeki masaüstü ve taşınabilir bilgisayarlar için tercih edilen Windows sürümüdür. Windows Vista Home Premium, evinizde ve hareket halindeyken bilgisayarınızdan beklediğiniz üretkenliği ve eğlenceyi sağlar. İçerdiği Windows Media Center özelliğiyle, dijital fotoğraflarınız, TV ve filmleriniz ve müzik dosyalarınızla keyifli zaman geçirmenizi kolaylaştırır. Ayrıca, bilgisayarınızın tümüyle yeni bir güvenlik ve güvenilirlik düzeyiyle korunduğunu bilmenin verdiği bir iç huzuru sağlar. Tüm bu özellikleriyle Windows Vista Home Premium, evinizde bilgisayar kullanımı keyfini yeniden tanımlar.
  Bilgisayarınızın kullanımını her geçen gün daha da kolaylaştıran yenilikçi bir tasarımla başlatılır. Windows Aero ile, dinamik yansımalar, düzgün animasyonlar, cam gibi şeffaf menü çubukları ve üç boyutlu düzende açık pencereler arasında geçiş yapabilme becerilerine sahip olacaksınız. Hızlı masaüstü araması becerileri ve bilgilerinizi düzene koymanın yeni yolları sayesinde, istediğiniz e-postaları, belgeleri, fotoğrafları, müzik dosyalarını ve diğer bilgileri hızla bulabilir ve kullanabilirsiniz.
  Windows Vista Home Premium ayrıca kişisel bilgilerinizin, bilgisayarınızın ve ailenizin bilgisayar kullanımı deneyiminin önceki Windows sürümlerinden daha güvenli olmasına yardımcı olur. Örneğin, Windows Vista’daki Windows Internet Explorer 7, çevrimiçi durumdayken bilgisayarınızı güvenle kullanabilmeniz için kötü amaçlı yazılımlara ve sahte Web sitelerine karşı otomatik savunma içerir. Windows Vista Home Premium ayrıca değerli dijital fotoğraflarınız, müzik dosyalarınız, filmleriniz, belgeleriniz ve diğer dosyalarınızın otomatik yedeklemelerini sağlayarak içinizin rahat olmasını ve önem verdiğiniz işlere odaklanabilmenizi sağlar. Ebeveynler yerleşik ebeveyn denetimlerini kullanarak, çocuklarının bilgisayarı daha güvenli ve uygun şekilde kullandıklarından emin olabilir.
  Peki ya eğlence? Windows Vista Home Premium sürümündeki en büyük geliştirmelerden biri de önemli ölçüde geliştirilmiş dijital eğlence deneyimidir. Windows Media Center fotoğraflarınızı, müzik dosyalarınızı, DVD’leri, kaydedilmiş televizyon programlarını ve ev filmlerini düzene koymanızı ve kullanmanızı kolaylaştırır. Bilgisayarınıza kablosuz ağ üzerinden bağlanan Xbox 360 ile, bilgisayarınızda ve hatta oturum odanızdaki televizyonda eğlencenin keyfini çıkarın¹,². Windows Vista Home Premium, fotoğraf slayt gösterilerini ve ev filmlerini arkadaşlarınızın ve ailenizin diledikleri zaman bir DVD oynatıcısında veya bilgisayarda izleyebileceği profesyonel görünümlü video DVD’lerine yazmanızı kolaylaştırır. Eşsiz oyun ve müzik desteğiyle Windows Vista Home Premium, eksiksiz bir ev eğlence deneyimi sunar.

  Hareket halindeyken de yanınızda bulundurabileceğiniz bir bilgisayar isterseniz, Windows Vista Home Premium sürümünün taşınabilir bilgisayarınızdan olabildiğince yararlanmanıza nasıl yardımcı olduğuna hayran kalacaksınız. Basitleştirilmiş güç yönetimi, daha kolay kablosuz ağ kullanımı ve bağlı kalmanızı sağlayan aygıtlarla eşitlemenin hızlandırılmış yollarını sunar. Oldukça esnek olduğu için, hareket halindeyken, bir kafede otururken ve hatta kanepenizde dinlenirken Tablet PC’de elinizi kullanarak çizim yapabilir ve yazı yazabilir, Windows Media Center’ı kullanarak tüm eğlence öğelerinin keyfini çıkarabilirsiniz. Taşınabilir bilgisayar kullanımı hiç bu şekilde olmamıştı.
  Son olarak, Windows Vista Home Premium, yeni bilgisayarın kurulmasını hiç olmadığı kadar kolaylaştırır. Tüm veri ve ayarlarınızı eski bilgisayarınızdan yenisine kolayca aktaran yeni özellikler ve sisteminizin hızla ve güvenilir şekilde çalışmasını sağlayan bir teknoloji sunulmaktadır.
  Kredi kartı ekstrelerinizi hesaplarken, taşınabilir bilgisayarınızda okul ödevinizi yaparken, karşıdan yüklediğiniz veya kaydettiğiniz bir filmi evinizde izlerken ya da sevdiğiniz fotoğrafları özel bir DVD’de arkadaşlarınızla paylaşırken Windows Vista Home Premium çalışan bir bilgisayarda yaşadığınız deneyim çok daha farklı olacaktır.
  Not: Sisteminizde bir 64 bit işlemci varsa, Windows Vista’nın bu sürümünde işlemcinin gelişmiş tasarımından yararlanabilirsiniz.
  -Microsoft Türkiye-
  Yorum:Normal bilgisayar kullanıcısı için edinilebilecek en iyi Vista sürümü. Aero özelliğini barındırması Vista kullandığınızı farkettirecek. Eğer Vista’ya terfi etmeyi düşünüyorsanız en kötü ihtimalle Windows Vista Home Premium kullanmalısınız.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Windows Vista Home Forum Tarih
Windows Vista Home Basic Tanıtım Resimleri Özellikleri Windows Vista 28 Kasım 2008
Windows Vista RPack for Xp Download Windows XP 5 Ocak 2011
Cep İçin Windows Vista Aero Nokia Theme Cep Temalar 4 Ocak 2011
Windows Vista Beta 1 Style - Vista Tema Windows Vista 23 Ekim 2010
Windows Xp ve Vista Çalıştır Komutları Windows XP 17 Ekim 2010

Bu Sayfayı Paylaş