Windows Tarih Oluyor !!!

'Bilim & Teknoloji' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 2 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Windows Tarih Oluyor !!! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Milyonlarca kişinin kullandığı Windows'un yerine bakın hangi sistem gelecek?

  Dünyada milyonlarca bilgisayar kullanıcısının işletim sistemi olan Windows'un yerini 'Midori' adlı sanal işletim sistemi alacak.

  Gazeteport'un haberine göre; Microsoft'un bilişim dünyasına kazandırdığı kilometre taşlarından biri olan ve dünyada milyonlarca bilgisayar kullanıcısının işletim sistemi olan Windows'un yerini, yine Microsoft'un geliştirdiği başka bir program alacak.

  YENİ SİSTEMİN ADI MİDORİ

  İnternet merkezli olacak programın ismi 'Midori'. Microsoft, şu anda yapım aşamasında olan programı 'modern bilgisayarcılık' olarak nitelendiriyor.

  Şirket, yeni programın işleyiş sistemi hakkında detaylı bilgi vermezken uzmanlar yakın gelecekte Midori'nin, tıpkı windows gibi bilgisayar kullanılan her eve gireceğini ifade ediyor.

  SANAL İŞLETİM SİSTEMİ

  Windows yetkilileri, Midori'nin sanal bir işletim sistemi olacağını ve sadece tek bir bilgisayar üzerinde kullanılmayacağını belirtti. Şirket yekilileri, teknolojide 'mobil insan' döneminin hüküm sürmeye başladığını ve yeni işletim sisteminin, yeni çağın gereksinimlerine uygun olarak tasarlandığını belirtti.

  Bu işletim sistemi, kullanıcının kendi işletim sistemini,internete bağlı olan her bilgisayarda kullanabileceği anlamına geliyor.

  Yazılım Uzmanı Darren Brown, sanal sistemin öncelikle birden fazla server yönetiminde kilit nokta olacağını ifade ederek,"Sanal işletim sistemi bilindik problemleri yenmek için yeni yollar açacak" dedi.

  ÖNCE AĞ BİLGİSAYARLARDA, SONRA PC'LERDE

  Program yazılımı uzmanı Michael Silver,"Midori'nin geliştirme çalışmaları Microsoft'un geleceği açısından büyük hassasiyet taşıyor" dedi.

  Yetkililer, Windows satışlarının yüzde 8'inin yeni bilgisayar satışlarından elde edildiğini ve Microsoft'un geçiş süresinde çok iyi stratejiler belirlemesi konularında uyarıda bulundu. Bazı uzmanlar ise Windows döneminin sona ermesi halinde yazılım devinin büyük para kaybedeceğini öne sürüyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Windows Tarih Oluyor Forum Tarih
Windows Vista tarih oluyor! Windows Vista 2 Mart 2010
Windows 7 SP1 çıkış tarihi belli oldu Windows 7 11 Şubat 2011
Windows 8 çıkış tarihi Diğer İşletim Sistemleri 31 Ocak 2010
Windows 7'nin çıkış tarihi netlik kazandı Windows 7 4 Haziran 2009
Windows'un tarihi Linux işletim sistemi 17 Aralık 2008

Bu Sayfayı Paylaş