Windows Live Messenger 2009 Hatası Verdiren Virüsü Silme

'Msn ve Sohbet Programları' forumunda Mavi_Sema tarafından 3 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Windows Live Messenger 2009 Hatası Verdiren Virüsü Silme konusu Windows Live Messenger 2009 Hatası Verdiren Virüsü Silme

  Yeni Live messenger yüklenince karsınıza çıkan bir hata mesajı varsa bilgisayarınızda bulunan bir virüz yüzündne kaynaklandığını biliyormuydunuz. Messenger açtığınız hemen karşınızauyarı mesajı gelir ve kapanır. Bu durumda yapmanız gereken aşağıdaki verdiğim kurulumsuz ve saniyeler içinde tarayıp virüsü bulup silen programı kullanmanız. Bazen bilgisayarınızda bulunan sürüceleriniz yani c ve d bölümlerinizi tıkladığınızda birlikte aç diye uyarısı verir. Direk açılmaz. Bunun sebebide bilgisayarınızda bulunana virüs yüzündendir. Tek yapmanız gereken Allta verdiğim ComboFix virüz programıznı kullanmanız.

  ComboFix

  Yapımcı: Bleeping Computer
  Dosya Boyutu: 2,55 MB
  Lisans: Ücretsiz
  Dil: İngilizce
  Platform: Windows XP/Vista
  Uninstall Seçeneği? Hayır
  Limit: Yok

  ComboFix programı sUBs tarafından yaratılmış ve bilgisayarınızda bilinen malware'leri tarayarak eğer malware bulursa otomatik olarak silmenize olanak tanıyan gelişmiş bir malware temizleme programıdır. USB belleklerde taşınarak bilgisayarlara aktarılan zararlı bir yazılım olan amvo.exe truva atı bilgisayarınıza bulaştıysa bu programı kullanarak bu trojan'ı sisteminizden silebilirsiniz.


  Programı çalıştırmadan önce mevcut olan virüs koruma yazılımlarınızı geçici bir süre için devre dışı bırakın. Ardından ComboFix'i çalıştırıp taramayı gerçekleştirin. Amvo.exe'yi bulup bilgisayarınızdan kaldıracaktır. Autorun olarak devreye giren bu virüsü silmek için bu programı kullanabilirsiniz.

  Önemli! ComboFix programı USB belleklerinizden bulaşan zararlı yazılımları temizler. Autorun.inf gibi uygulamaların içerisinden bilgisayarınıza sızmaya çalışan amvo veya kavo gibi zararlı yazılımları temizleyerek sisteminizi bu yazılımlardan arındırır.

  Programı İndir
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Windows Live Messenger Forum Tarih
Windows Live Messenger Xp 2011 Msn ve Sohbet Programları 14 Ocak 2012
MSN Hata Kodu 0x800B0004 Windows Live Messenger Hatası Nedir, Sorun Nasıl Giderilir? Msn Ve Mail Yardım 10 Ağustos 2011
Windows Live Messenger'ı Tamamen Nasıl Kaldırırım, Msn Kaldırma Msn Ve Mail Yardım 24 Temmuz 2011
Windows Live Messenger’de 800488fb Hatası ve Çözümü Msn Ve Mail Yardım 30 Mayıs 2011
MSN Hata Kodu 8100035b Windows Live Messenger Hatası çözümü Msn Ve Mail Yardım 24 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş