Windows Gezginini daha hızlı getirmek

'Windows 7' forumunda Siraç tarafından 18 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Windows Gezginini daha hızlı getirmek konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Windows Gezginini daha hızlı getirmek

  Windows 7'deki yeni Explorer ile adres satırında klasörlerin bulunduğu konumları küçük ikonlar halinde belirtiyor. Böylece istediğiniz konuma hızlı bir şekilde geçiş yapabiliyorsunuz. Bu yeni fonksiyon size pratiklik sağlayacaktır.

  [​IMG]
  Hızlı Gezinin: "QT Address Bar" programını kullanarak, Windows 7'ye entegre edilmiş özelliği XP altında Windows Explorer'da kullanabileceksiniz.

  XP altında daha pratik olan gezinme seçeneğini kullanmak için "QTAddress-Bar" adlı ücretsiz programı kullanabilirsiniz. Eski kullandığınız adres satırınız artık daha kullanışlı hale gelecek. Programı QuizoApps adresinden indirebilir veya CHIP
  DVD'de bulabilirsiniz. Programı kurabilmek için sisteminizde ".NET Framework 2.0"ın yüklü olması gerekiyor. Eğer daha önce yüklemediyseniz CHIP download sunucularından indirip, bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Sıkıştırılmış dosyayı yeni bir klasörde açtıktan sonra "QTAddressBar.exe"ye çift tıklayarak kurulumu başlatın. Daha sonra programı silmek isterseniz yine bu dosyaya ihtiyacınız olacağından, "QTAddressBar.exe"yi bir yerde saklamayı unutmayın. Ardından Windows'u yeniden başlatın. Windows Explorer'ı açın ve menü çubuğuna
  sağ tuşla tıklayın. İçerik menüsünden Breadcrumbs Address Bar" adlı komutu aktif hale getirin. Benzer şekilde artık ihtiyacınız olmayacak olan eski adres çubuğunu kapatabilirsiniz.

  NOT: Adres satırından istediğiniz klasörün üstüne tıklayarak doğrudan geçişler yapabilirsiniz. Klasör isimlerinin yanında bulunan üçgen şeklindeki simgeye tıklayarak, o klasöre ait tüm alt klasörleri hiyerarşik bir şekilde görebileceksiniz. Klasörler içindeki can sıkıcı aramalardan kurtulacak ve gereksiz tıklamalardan kaçınarak zamandan da tasarruf etmiş olacaksınız.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Windows Gezginini daha Forum Tarih
Windows 7'de bilgisayar neden yavaşlar? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 11 Mart 2014
Msn Kaydol Windows MSN Diğer Paylaşımlar 18 Eylül 2012
Dosya Uzantısını Değiştirmek Windows 7 Windows 7 9 Eylül 2012
Bilgisayarın Hızını Arttırmak Windows 7 Windows 7 5 Eylül 2012
Bilgisayarın Adını Değiştirmek Windows 7 Windows 7 5 Ağustos 2012

Bu Sayfayı Paylaş