Windows 8'den Kısa bilgiler

'Diğer İşletim Sistemleri' forumunda Dine tarafından 16 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Windows 8'den Kısa bilgiler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Windows 8'den Kısa bilgiler
  Microsoft işletim sistemlerini hızlı şekilde geliştirmeye devam ediyor.

  [​IMG]

  Microsoft Windows 7'nin çıkışın yaklaşmasıyla birlikte gözler bir sonraki işletim sistemine, Windows 8'e dönüyor.

  Microsoft Management & Services bölümünden teknik bir eleman olan Anders Vindberg Windows 8 için planlama toplantıları düzenlendiğini kabul etti. Oluşturulan 12 çalışma grubundan 8 ya da 9 tanesi sistem yönetimiyle ilgileniyor. Microsoft Nisan ayında bu alanda ve Windows 8'de Distributed File System Replication üzerinde çalışmak üzere geliştirici arıyordu.

  Windows 8 ile ilgili detaylar, Microsoft'un işe almak istediği çalışan profillerinden takip edilebiliyor. Ortaya çıkan özellikler uyku modu Hibernate/Resume/Integration) program arayüzü geliştirmeleri, yeni TLZ dosya sıkıştırma motoru entegrasyonu gibi özellikler oluyor.

  Ortaya çıkan diğer detaylar arasında PatchGuard ile kernel yama koruması da yer alıyor. Bı özellik hackerlarn ve anti-virüs Program firmalarının işini biraz daha zorlaştıracak.

  Windows 8 Server'da Dublin uygulama sunucusu da yer alıyor. Microsoft yetkilileri geçen yıl Dublin'in Windows Server'a entegrasyonunun uzun vadeli hedefleri olduğunu açıklamışlardı. Windows 8 Server'ın daha güçlü bir veri merkezi işletim Platformu olması bekleniyor.

  Microsoft bunlarla kalmayarak müşterilerine halka açık bulut bilgi işlem host işlemine ilaveten Windows Server üzerine yoğunlaşmış, özel bir bulut bilgi işlem Platformu sunacak. Windows Azure takımı tarafından geliştirilen bazı özelliklerin de Windows 8 Server'a dahil edilmesi bekleniyor.

  Windows 8 henüz çok erken aşamalarda ve 2011'den önce olgunlaşması beklenmiyor. Microsoft yetkililerinin bu yeni işletim sistemini büyük mü, yoksa küçük mü olarak nitelendireceği ise merak ediliyor.
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  eline sağlık paylaşım için teşekkürler
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Windows 8'den Kısa Forum Tarih
Windows 7'de bilgisayar neden yavaşlar? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 11 Mart 2014
Msn Kaydol Windows MSN Diğer Paylaşımlar 18 Eylül 2012
Dosya Uzantısını Değiştirmek Windows 7 Windows 7 9 Eylül 2012
Bilgisayarın Hızını Arttırmak Windows 7 Windows 7 5 Eylül 2012
Bilgisayarın Adını Değiştirmek Windows 7 Windows 7 5 Ağustos 2012

Bu Sayfayı Paylaş