Windows 8 Sahibini Tanıyacak

'Diğer İşletim Sistemleri' forumunda DeMSaL tarafından 29 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Windows 8 Sahibini Tanıyacak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  windows 8 - windows 8 sahibini tanimasi - windows - windows 8 bilgiler


  Microsoft'tan sızdırılan bir sunuma göre Windows 8 işletim sistemi yüz tanıma ve hareketle kontrol gibi 'yapay zeka' unsurları barındıracak.

  AA
  29 Haziran. 2010 Salı


  [​IMG]


  Bugüne kadarki Windows edisyonları içinde en büyük başarıyı yakalayan Windows 7 satış rekorları kırarken, bir iki yıl içinde piyasaya sunulması beklenen Windows 8 için de ilginç dedikodular internete düşmeye devam ediyor.

  Gizmodo teknolojik haber sitesinin aktardığı söylentilere göre Windows 8, neredeyse hiç beklemeden açılıp kapanacak ve kullanıcıyı ‘yüzünden’ tanıyıp sistemi çalışır duruma getirecek.

  Microsoft’un ay başında E3 oyun fuarında tanıttığı Kinect hareket kontrol ünitesinde kullanılan teknolojileri kısmen Windows 8’e aktarılacağı belirtiliyor.

  Dedikodular, sistemin kullanıcıyı yüzünden tanıma dışında, bilgisayarın başına başka bir kullanıcı geçtiğinde varsa onun kullanıcı hesabına otomatik geçişi de sağlayacağı, hatta bazı fonksiyonları el hareketleriyle gerçekleştirebileceği yönünde.

  Sşstemin sahip olacağı söylenen bir başka özellik de çok kısa bir sürede açılıp kapanacağı, bazı işlevlerin ise düğmeye basılır basılmaz kullanıma hazır hale geleceği.

  Bir Windows 8 sunumundan sızdığı söylenen bilgilere göre yeni işletim sistemi 3D, kablosuz TV, IPTV ve tablet bilgisayarlarla da tam uyum ve iletişim içinde çalışacak. Pek çok tarayıcı ve işletim sistemi eklentisini yerleşik olarak barındıran HTML5 yazılım çatısı

  Microsoft’un bugüne kadarki en başarılı satış grafiğine sahip Windows 7 işletim sistemi, bolca eleştirilen Windows Vista’nın 2 yılda ulaştığı 100 milyon adetlik satış rakamına sadece dört ayda ulaştı. Firmadan yapılan açıklamada Windows 7’nin ilk 6 ayda 150 milyon rakamını geçerek tarihte en hızlı satılan işletim sistemi ünvanı kazandığı belirtildi
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Windows Sahibini Tanıyacak Forum Tarih
Windows 7'de bilgisayar neden yavaşlar? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 11 Mart 2014
Msn Kaydol Windows MSN Diğer Paylaşımlar 18 Eylül 2012
Dosya Uzantısını Değiştirmek Windows 7 Windows 7 9 Eylül 2012
Bilgisayarın Hızını Arttırmak Windows 7 Windows 7 5 Eylül 2012
Bilgisayarın Adını Değiştirmek Windows 7 Windows 7 5 Ağustos 2012

Bu Sayfayı Paylaş