Windows 8, PC Oyunları

'Diğer İşletim Sistemleri' forumunda Mavi_inci tarafından 9 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Windows 8, PC Oyunları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Windows 8, PC Oyunları - Windows 8, PC Oyunlarına mı Daha Çok Yönelecek?

  [​IMG]
  Windows 8 hakkında çok şey yazılıp çizildi ama şimdiye kadar kimse bu gizli hedeften bahsetmemişti.

  Microsoft, Windows 8′le beraber pek çok yeniliğe imza atacak. Yazılım devi, yeni işletim sistemi ile ilgili çok farklı hedefler koymuş durumda ama bir hedef var ki; kimse şimdiye dek ondan bahsetmedi. MS, Windows 8 ile birlikte PC oyunlarına tekrar ağırlığını koymayı planlıyor.

  MMO oyunlarının yükselişi, PC oyunlarının ne kadar önemli olduğunun altını çizmişti. Gerçek zamanlı strateji ve FPS oyunlarıyla beraber PC, hala dünyanın en popüler oyun platformlarından.

  Microsoft’un son yıllarda PC oyunlarını ihmal etmesi ise bazı çevreler tarafından öfkeyle karşılanmıştı. TechRadar’a göre Windows 8, PC oyunlarında yeni bir dönem başlatacak. Oyunlar tüm işletim sisteminin anahtar bir bileşeni olacak. Microsoft, yeni bir çevrimiçi mağaza açmasının yanıda önümüzdeki aylarda PC oyunlarına da ağırlığını koyacak.

  Yeni Age of Empires ve Fable 3′ün duyuruluşu ve Flight Simulator’a yapılan güncelleme, bu tutumun ayak sesleri olarak değerlendirilebilir. Bununla beraber, PC oyunlarında Steam’ın söz sahibi olması Microsoft’un işinin pek de kolay olmayacağının göstergesi.

  Muhteşem Half Life serilerinin ve Counter Strike gibi oyunların arkasındaki şirket Valve, Steam oyun mağazasını kurarak büyük bir satış ve oyuncu ağı oluşturmuştu. Microsoft ise sahip olduğu geniş piyasanın avantajı ve Xbox 360 ile, kazandığı ivmenin de etkisiyle PC oyuncularının kalbini yeniden kazanmaya çabalayacak
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Windows Oyunları Forum Tarih
Windows Vista Oyunları Windows Vista 7 Nisan 2010
Linux'ta Windows OyunLarı NasıL Oynanır ¿ Linux işletim sistemi 21 Mart 2009
Windows Oyunlarını Linux'da Oynayın DOWNLOAD İNDİR Linux işletim sistemi 1 Mart 2009
Windows 7'de bilgisayar neden yavaşlar? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 11 Mart 2014
Msn Kaydol Windows MSN Diğer Paylaşımlar 18 Eylül 2012

Bu Sayfayı Paylaş