Windows 8 ne zaman çıkacak?

'Windows 7' forumunda Dine tarafından 24 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Windows 8 ne zaman çıkacak? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Windows 8 çıkış tarihi: İşte yol haritası! Windows 8'in çıkış tarihi belli oldu mu?
  Windows 8'in çıkış tarihini gösteren "yol planı" ortaya çıktı! İşte yeni Windows sürümleri...

  Steven Sinofsky, Microsoft'un gelecek Windows planlarından pek bahsetmiyor. Ancak Windows Server takımının gelecek Windows planları ortaya çıktı.
  Los Angeles'ta yapılan Profesyonel Geliştirici Konferansı'nda sergilendiği söylenen iki slayt, Windows Server için 2012 yılında büyük bir adım atılacağını gösteriyor. Slaytlardan bir diğeri de Windows 8'in kod ismini ve çıkış tarihini gösteriyor.
  Blogcu Stephen Chapman tarafından paylaşılan ve bir benzeri ilk olarak Ağustos ayında ortaya çıkan slayt görüntüsüne göre Windows 8, 2012 yılına kadar çıkmayacak.
  Steven Sinofsky kendisiyle yapılan röportajlarda Windows 8'in çıkışı sorulduğunda cevap vermemişti. Ancak Windows kelimesiyle 8 rakamını bile yan yana kullanmadığını belirtmişti. "Windows 8 demedim, bütün bunlar sizin sözleriniz" diyen Sinofsky, Windows 8 ile ilgili en ufak bir açıklama yapmaktan bile kaçınıyor.

  Windows 8'in çıkış takvimi

  2012 yılı, Windows Server'ın her iki yılda bir küçük, her 4 yılda bir büyük bir sürüm güncellemesine gittiği standart takvimine uygun düşüyor. Windows Server 2008 R2, bu yılın başlarında, masaüstü geliştirme takımı Windows 7'yi yayınladığında çıkmıştı. Windows Server işletim sistemlerinin çıkış tarihleri de aşağı yukarı Windows sürümlerinin çıkış tarihiyle uyumlu.
  Geçtiğimiz yıllarda Microsoft masaüstü ve sunucu işletim sistemlerinin takvimini birbirine iyice yaklaştırdı. Elbette Vista'nın ardından Windows 7'nin çıkışı beklenenden çok daha büyük bir olay oldu. Masaüstü kullanıcıları daha geniş bir kitle olduğu için doğal olarak sunucu sürümünün çıkışını gölgede bıraktı.
  Ortaya çıkan görsel Sinofsky tarafından doğrulanmasa da gerçeği yansıtması kuvvetle muhtemel. Bu yol haritasına göre Windows 8'in 2012'den önce çıkmasına pek imkan yok.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Windows zaman çıkacak Forum Tarih
Windows 7 : Türkçe sürüm ne zaman çıkacak ? Windows XP 13 Kasım 2008
Windows7 Yeniden Başlama Zamanını Ölçme Windows 7 6 Kasım 2010
Windows 7'ye yükseltmenin tam zamanı Windows 7 27 Şubat 2010
Şimdi Windows 7 indirme zamanı Windows 7 25 Ocak 2010
Bir zamanlar Windows 7 Windows 7 1 Ağustos 2009

Bu Sayfayı Paylaş