Windows 8 İçin Hazırlıklar

'Diğer İşletim Sistemleri' forumunda Mavi_Sema tarafından 1 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Windows 8 İçin Hazırlıklar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Windows 8 İçin Hazırlıklar

  Microsoft işletim sistemlerini hızlı şekilde geliştirmeye devam ediyor.

  [​IMG]

  Microsoft Windows 7'nin çıkışın yaklaşmasıyla birlikte gözler bir sonraki işletim sistemine, Windows 8'e dönüyor.

  Microsoft Management & Services bölümünden teknik bir eleman olan Anders Vindberg Windows 8 için planlama toplantıları düzenlendiğini kabul etti. Oluşturulan 12 çalışma grubundan 8 ya da 9 tanesi sistem yönetimiyle ilgileniyor. Microsoft Nisan ayında bu alanda ve Windows 8'de Distributed File System Replication üzerinde çalışmak üzere geliştirici arıyordu.

  Windows 8 ile ilgili detaylar, Microsoft'un işe almak istediği çalışan profillerinden takip edilebiliyor. Ortaya çıkan özellikler uyku modu Hibernate/Resume/Integration) program arayüzü geliştirmeleri, yeni TLZ dosya sıkıştırma motoru entegrasyonu gibi özellikler oluyor.

  Ortaya çıkan diğer detaylar arasında PatchGuard ile kernel yama koruması da yer alıyor. Bı özellik hackerlarn ve anti-virüs yazılım firmalarının işini biraz daha zorlaştıracak.

  Windows 8 Server'da Dublin uygulama sunucusu da yer alıyor. Microsoft yetkilileri geçen yıl Dublin'in Windows Server'a entegrasyonunun uzun vadeli hedefleri olduğunu açıklamışlardı. Windows 8 Server'ın daha güçlü bir veri merkezi işletim sistemi olması bekleniyor.

  Microsoft bunlarla kalmayarak müşterilerine halka açık bulut bilgi işlem host işlemine ilaveten Windows Server üzerine yoğunlaşmış, özel bir bulut bilgi işlem sistemi sunacak. Windows Azure takımı tarafından geliştirilen bazı özelliklerin de Windows 8 Server'a dahil edilmesi bekleniyor.

  Windows 8 henüz çok erken aşamalarda ve 2011'den önce olgunlaşması beklenmiyor. Microsoft yetkililerinin bu yeni işletim sistemini büyük mü, yoksa küçük mü olarak nitelendireceği ise merak ediliyor.
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  Paylaşım için teşekürler..
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Windows İçin Hazırlıklar Forum Tarih
Windows 7 İçin Masaüstü Araçları İndir Windows 7 20 Eylül 2011
Cep İçin Windows Vista Aero Nokia Theme Cep Temalar 4 Ocak 2011
Windows 7 İçin Firefox Teması İndir Windows 7 19 Ekim 2010
Dini Temalar Windows 7 İçin Kurulumsuz Windows Temalar & Ekran Koruyucular 9 Ekim 2010
3RVX Windows İçin Ücretsiz Ses Kontrol Programı Diğer Programlar 9 Ekim 2010

Bu Sayfayı Paylaş