Windows 8 üzerindeki çalışmalar başladı

'Diğer İşletim Sistemleri' forumunda Dine tarafından 13 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Windows 8 üzerindeki çalışmalar başladı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Microsoft, Window 7 nin piyasaya çıkışının yaklaşmasıyla birlikte, Windows 8 üzerindeki çalışmalarını çoktan başlattı. Windows 8 ile ilgili henüz resmi olarak açıklanmamış olmasına rağmen, bazı kaynaklar bu konudaki detayları sunuyor.

  [​IMG]

  Microsoft’un Yönetim ve Hizmetler (Management & Services) bölümünde çalışmakta olan teknik personellerden birisi olan Anders Vindberg, Windows 7′nin çok yakında piyasaya çıkacak olmasıyla birlikte, tüm dikkatlerin Windows 8 üzerinde toplandığını, hatta bu işletim sistemi ile ilgili planlama toplantılarının da düzenlendiğini belirtti.
  Microsoft bünyesinde bulunan 12 çalışma grubundan sistem yönetimiyle ilgilenen çalışma gruplarının sayısı yaklaşık olarak 9′u buluyor. Microsoft, Windows 8 ile ilgili Distributed File System Replication üzerinde çalışacak geliştirici arayışıan girmiş, Nisan ayında bu duyuruyu da yapmıştı.
  Her nekadar Microsoft karar alınmadan önce detaylı açıklamalarda bulunmasa da, verdiği iş ilanlarından ve aradığı kişilerin niteliklerinden, üzerinde çalışmakta olduğu projeler hakkında ip uçları veriyor. Windows 8 ile ilgili verilen ilana göre ise, geliştiricilerde aranan özellikler arasında, yeni TLZ dosya sıkıştırma motoru entegrasyonu, uyku modu program ara yüzü geliştirmesi gibi detaylar bulunuyor.
  Windows 8′de bulunacağı tahmin edilen diğer bir detay ise PatchGuard ile kernel yama koruması. Bu detay anti-virüs yazılımı sağlayan şirketleri biraz zorlayacak olsa da, kullanıcıların güvenini kazanacaktır.
  Geçtiğimiz yıl uzun vadeli hedeflerini açıklayan Microsoft yetkilileri, bu hedefler içerisinde Windows 8 Server’da Dublin sunucusuna da yer vermek ve daha güçlü bir veri merkezi işletim sistemi oluşturmak olduğunu belirttiler. Bu sunucuya entegrasyonun da uzun vadeli hedeflerinden olduğunu açıkladılar.
  Windows Azure takımının geliştirdiği bazı detaylara da Windows 8′de yer verecek olan Microsoft, kullanıcılara, Windows Server üzerine yoğunlaşmış bir bulut bilgi işlem host işlemi ve bilgi işlem sistemi sunacak.
  Windows 8 ile ilgili resmi olmayan, ancak tahmin edilen bu detayların, 2011 yılından önce kesinleşmesi beklenmiyor. Bu konunun netlik kazanması için, Microsoft tarafından yapılacak resmi bir açıklama bekleniyor.
  Veteknoloji
   

 2. avatar

  avatar Üye

  eline sağlık paylaşım için teşekkürler
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Windows üzerindeki çalışmalar Forum Tarih
Windows XP SP3 Kurulumdan Sonra c0000139 Numaralı GDI32.dll Dosyası Üzerindeki Hata Windows XP 22 Mart 2009
Windows 7'de bilgisayar neden yavaşlar? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 11 Mart 2014
Msn Kaydol Windows MSN Diğer Paylaşımlar 18 Eylül 2012
Dosya Uzantısını Değiştirmek Windows 7 Windows 7 9 Eylül 2012
Bilgisayarın Hızını Arttırmak Windows 7 Windows 7 5 Eylül 2012

Bu Sayfayı Paylaş