Windows 7'yi Windows Vista sanmayın

'Windows 7' forumunda Mavi_Sema tarafından 2 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Windows 7'yi Windows Vista sanmayın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Windows 7'yi Windows Vista sanmayın

  Microsoft, Vista'nın problemleriyle epeyce yara almıştı. Şirket, bu olumsuz imajı silmek için kullanıcıların şikâyetlerini dinleyerek Windows 7'yi oluşturdu.

  Peki kullanıcı 7'ye geçmeli mi, bu yeni program beklentileri karşılayabilecek mi? Windows 7'de neler yeni? İşte cevaplar:
  Günlük işlerinizi hızlı ve kolay yapmanıza yardımcı oluyor. Bilgisayar kullanıcısının temel ihtiyaçlarından biri olan dosya, klasör, bilgisayar ve cihaz bulma özellikleri Windows 7'de yeni bir forma kavuşuyor. Arama sonuçlarının sınıflandırılması ve gruplandırılması % 38 oranında daha iyi olan Windows 7 ile kullanıcılar bilgisayar, ağ ve internet dâhilinde araştırma yapabiliyor. Arama yapmak için "Başlat" menüsünden birkaç kelime girerek belgelere, e-postalara, şarkılara ya da dosyalara ulaşabiliyorsunuz.

  Vista'da pek sağlıklı çalışmayan bu özellik Windows 7'de oldukça hızlı ve başarılı çalışıyor. Gelişmiş görev çubuğu sayesinde dosyaları açıp bilgisayarınızda daha hızlı gezinebilirsiniz. Hatta en sık kullandığınız programları görev çubuğuna sabitliyor ve böylece tek bir tıklamayla ulaşabiliyorsunuz. Bu, günlük kullanımı çok rahatlatan uygulamalar arasında sayılabilir. Bu uygulamaya Jump List adı verilmiş. Jump List'le düzenli olarak kullandığınız dosyaları sadece iki tıklamayla açabiliyorsunuz.

  Bilgisayarınız istediğiniz gibi çalışıyor

  Daha önceki Windows versiyonlarında karşılaştığımız bekleme modundan geri dönmeme problemi Windows 7 ile sona ermiş. Artık uyku modundaki sisteminiz uyandırılırken daha çabuk harekete geçiyor, komutlara daha hızlı cevap verebiliyor. Windows 7 daha az sistem mesajları, açılır öğeler ve uyarılar almanız için tasarlanmış, böylece çalışırken daha az kesinti yaşıyorsunuz. Programın gelişmiş güvenlik ayarları bilgisayarınızı ve gizliliğinizi korumanıza yardımcı oluyor.

  "Ebeveyn Kontrolleri" ile de çocuğunuzun bilgisayarda geçireceği saatleri belirleyebiliyor, hangi programları kullanabileceğini ve hangi oyunları oynayacağını kontrol edebiliyorsunuz.

  Uzaktan medya akışını kullanarak ev bilgisayarınızdaki fotoğraf, müzik ve videolarınıza internet üzerinden kolayca erişiyorsunuz. PlayTo olarak adlandırılan özellik ile iş bilgisayarınızdan ev bilgisayarınıza bağlı olan dijital kameralar ya da Wi-Fi müzik sistemleri gibi medya aygıtlarına kolayca müzik, fotoğraf ve video gönderebilirsiniz. Evinizde Wi-Fi destekli bir müzik seti veya televizyon kullanıyorsanız ek bir kablo bağlantısına gerek kalmadan bilgisayarınızdaki filmleri evdeki televizyonunuzda izleyebilir veya bilgisayarınızdaki MP3'leri müzik setinizde dinleyebilirsiniz. Kablo kalabalığını ortadan kaldırmanın yanında CD ve DVD yazma mecburiyetini ortadan kaldırıyor.

  Oyun takipçileri için güzel haber: Windows 7 DirectX 11'i destekliyor. Eğer ekran kartınız da destekliyorsa oyun grafiklerini çok gerçekçi görebilirsiniz. Grafik alanındaki gelişmelerden tam faydalanabilmek için donanım ve yazılımın desteklenmesi gerekiyor. Yazılım desteği ancak Windows 7 ile geldi. İstediğiniz herhangi bir yerde çalışabilirsiniz Notebook kullanıcılarının ev ve iş kullanımını kolaylaştıran tanımlamalar sayesinde ev ve iş için yaptığınız ayarlar ortama göre bilgisayarınızı şekillendiriyor. Ayrımın doğru yapılması iş ve ev için kullandığınız yazıları ayırmanızı, böylece belgeleri doğru yazıcılara göndermenizi sağlıyor. Bilgisayarınızı yanınıza almasanızbile gelişmiş bağlantı yönetimi sayesinde farklı bir bilgisayardan yanınıza almayı unuttuğunuz bilgisayarınıza bağlanabilirsiniz.

  YASİN GENÇOĞLU
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Windows 7'yi Windows Forum Tarih
Windows 7'yi indirmeye devam... Windows 7 2 Nisan 2010
Windows 7'yi asıl onlar sevdi Windows 7 3 Mart 2010
Windows 7'yi hızlandırmanın en kolay yolları! Windows 7 26 Şubat 2010
Windows Mobile 7'yi tanıyın! Windows 7 10 Kasım 2009
600 bin Türk Windows 7'yi denedi Windows 7 7 Ekim 2009

Bu Sayfayı Paylaş