Windows 7'yi şimdiden almak mantıklı mı?

'Windows 7' forumunda Siraç tarafından 8 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Windows 7'yi şimdiden almak mantıklı mı? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Windows 7'nin çıkış tarihinin belli olmasından sonra bilgisayar almayı düşünen çoğu kullanıcı, eski Vista'ya zorunlu kalmamak için Windows 7'nin piyasaya sürülmesini beklemeye başladı. Bunun farkına varan Microsoft, satıcılarının elini rahatlatmak için 26 Haziran'dan sonra satılan Vista'lara ücretsiz Windows 7'ye yükseltme şansı tanıdı.

  Bilgisayar almayı düşünmeyen ama Windows 7'ye geçecek kullanıcıları da düşünen yabancı BestBuy mağazası, kullanıcılara çıkış tarihinden önce, 26 Haziran-11 Temmuz tarihleri arasında 50$'a Windows 7 Premium yükseltme sürümünü, 100$'a da Windows 7 Profesyonel yükseltme sürümünü rezerve etmeyi planlıyor. Yani bir çeşit ön ödemeli satış peşindeler. BestBuy'ın vaadi ise Windows 7 piyasaya sürülür sürülmez ilk olarak ön ödemeli kullanıcılarına ürünü göndermek.

  Aslında daha önce Vista'nın çıktığı dönemde de bu tür uygulamalara rastlamıştık. 2006 sonunda noel satışlarını yükseltmek isteyen mağazalar daha Vista piyasaya sürülmeden "Ekspres güncelleme" adı altında ön ödemeli satışlar yapmışlardı. Ürünlerini ön ödemeli olarak alan kullanıcılar mutlu mesut evlerinde işletim sistemlerini beklemiş, ama ürün piyasaya çıkmasına rağmen Windows Vista'larına kavuşamamışlardı. Hatta ön ödeme yapmış kimi kullanıcılara Vista'ları, piyasaya çıkış tarihinden aylar sonra gönderilmişti.

  Sonuçta Windows 7 heyecanlarını dizginleyemeyip aylar öncesinden paralarını bağlayan kullanıcılar çıkacaktır. Ama bizim önerimiz böyle tekliflerle karşılaşırsanız geçmişte Vista ekspres güncellemesinde yaşananları hatırlayıp bir daha düşünmeniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Windows 7'yi şimdiden Forum Tarih
Windows 7'yi indirmeye devam... Windows 7 2 Nisan 2010
Windows 7'yi asıl onlar sevdi Windows 7 3 Mart 2010
Windows 7'yi hızlandırmanın en kolay yolları! Windows 7 26 Şubat 2010
Windows Mobile 7'yi tanıyın! Windows 7 10 Kasım 2009
Windows 7'yi Windows Vista sanmayın Windows 7 2 Kasım 2009

Bu Sayfayı Paylaş