Windows 7 yerelleşiyor

'Windows 7' forumunda Dine tarafından 4 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Windows 7 yerelleşiyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 7'de, yerelleştirme sadece duvar kağıdı demek değil...

  Microsoft Windows 7, 10 Afrika diline çevirilerek daha da yaygınlaşması sağlanacak. Aynı zamanda yazılım korsanlığıyla savaş, yerel dillerin internet üzerinde daha yaygın kullanımı, İngilizce ve Fransızca dışında bilgisayar kullanımının daha derine nüfuz etmesinin saplanması hedefleniyor.
  2011 yılında Windows 7 "Sesotho sa Leboa, Setswana, isiXhosa, isiZulu, Afrikaans, Hausa, Igbo, Yoruba, kiSwahili,Amharic" dillerine destek sunacak. Microsoft Doğu ve Güney Afrika vatandaşlık idarecisi olan Mark Matunga "Bu Afrika'da teknolojiye tanıdık bir durum içerisinde erişimin sağlanması ve dil ile engellerin yıkılması için" diyor.
  Esas amaçlardan birisinin korsanla mücadele olduğu göze çarpıyor. Bununla birlikte yerel dillere desteğin korsanı azaltıp azaltmayacağı belli değil. Matunga'ya göre korsan kullanımı dil ya da Microsoft'tan ziyade telif haklarının kültürel olarak kabul görmesine bağlı.
  Her halükarda Microsoft, kullanıcılara daha fazla yerelleştirilmiş destek sağlayarak yabancı dil bilmeyen ve bilgisayar kullanımında sıkıntı çeken kullanıcıların ilk adımı atmasını kolaylaştırmış olacak.
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  daha geçmedim windows 7 e biraz daha oturmasını bekliyorum.
  xp den memnunum şu an
   

Bu Sayfayı Paylaş