Windows 7: XP Mode için son nokta..

'Windows 7' forumunda Dine tarafından 3 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Windows 7: XP Mode için son nokta.. konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Rötuşlar atıldı, test edildi ve Microsoft, büyük ses getiren Windows 7 XP Mode'a son noktayı koydu.

  [​IMG]
  Windows XP artık Windows 7'de yaşayacak  Microsoft, Windows 7 için sanal XP modunun tamamlandığını ve RTM sürümünün hazır olduğunu duyurdu. Windows XP'ye özel yazılımlarla geriye dönük uyumluluk sağlayacak bu mod Microsoft.com üzerinden Windows 7'nin resmi çıkış tarihi olan 22 Ekim'de indirilebilecek.

  Microsoft'un aktardığına göre PC üreticileri XP Mode'u takvimlerinin imkan verdiği ölçüde sattıkları bilgisayarlara yükleyecek. MS "Pek çok Windows XP uygulaması Windows 7 uyumlu olacak. Bununla birlikte Windows XP Mode'u garanti olarak sunuyoruz. İş yerleri bu sayede hiçbir engelle karşılaşmayacaklarından emin olarak Windows 7'ye geçiş yapabilecekler" diyor.

  Nisan ayında ilk kez duyurulan XP Mode, Windows 7 Professional, Enterprise ve Ultimate sürümlerinde çalışıyor. Sanal bilgisayar çalıştırdığı için ek olarak 1GB RAM'e ve 15GB sabit disk alanına ihtiyaç duyuyor. Sistemde özel bir donanımsal destek de mevcutsa bunu BIOS'tan açmak gerekiyor.

  [​IMG]
  Sanallaştırma: Gelecekte ismini çok daha sık duyacağımız bu teknoloji, Windows'un yeni sürümüyle daha da bir önem kazandı. CHIP Online, yeni nesil Windows Virtual PC ve Windows XP Mode'un RC sürümü mercek altına alıyor.

  Windows 7'nin 22 Ekimde çıkacak olan nihai sürümüyle lanse edilmesi beklenen Windows Virtual PC 7 (WPC 7) platformu, Microsoft'un yeni nesil sanallaştırma teknolojilerini baz alıyor. WPC 7 ile beraber anılan bir diğer yenilik ise Windows 7'ye %100 Windows XP uyumluğu ekleyen XP Mode. Microsoft, XP Mode ile son kullanıcıdan ziyade sistemlerinde Windows 7 ile uyumlu olmayıp Windows XP'de çalışan kritik uygulamalar bulunan kurumsal müşterilere hitap ediyor. Fakat diğer sanallaştırma çözümlerinin aksine XP Mode'da sanal işletim sistemi penceresiyle muhatap olmanıza gerek kalmıyor. Sanal ortama yüklediğiniz programlara aynı Windows 7'ye yüklediğiniz programlar gibi başlat menüsünden erişebiliyorsunuz. Daha da iyisi: Eski ve yeni işletim sistemindeki uygulamaların pencerelerini tek bir masaüstünde, yan yana görebiliyor ve bunlar arasında rahatlıkla veri alışverişi yapabiliyorsunuz. Sanal işletim sistemindeki uygulama, yerel uygulamadan farksız biçimde davranıyor.

  CHIP Online bu iki yeni teknolojiyi nasıl kurup çalışır hale getirebileceğinizi resim galerisi eşliğinde, yüksek çözünürlüklü ekran görüntüleriyle anlatıyor. Ufak bir ekstra olarak WPC 7 ile Windows Vista SP1 denemesi de yaptık.

  Download: Windows Virtual PC ve XP Mode (RC)

  [​IMG]
  Hardware Virtualization kısmında "Yes" yazısını görüyorsanız yeni Virtual PC'yi kullanabilirsiniz.


  Yeni teknoloji yeni gereksinimleri de beraberinde getiriyor. İşte WPC 7 ve Windows XP Mode'u kullanmadan önce bilmeniz gerekenler:


  • İlk şart: WPC 7'den faydalanmak için donanımsal sanallaştırma desteği olan bir işlemcinizi olmalı. AMD işlemcilerden bu teknolojinin ismi AMD-V iken, Intel'deki karşılığı Intel-VT. İşlemcinizin bu desteği sunup sunmadığını kontrol etmenin en kolay yolu ise Securable ismindeki ufak uygulamayı çalıştırmak. Hardware Virtualization kısmında "Yes" yazısını görürseniz WPC 7 yolunda ilerlemeye devam edebilirsiniz.
  • WPC 7 tüm Windows 7 sürümlerinde (x64 ve x86 dahil) çalışır. Fakat Windows XP Mode'u kullanmak için Windows 7 Professional ve üzeri bir sürüme sahip olmanız gerekiyor; zira XP Mode ile size orijinal bir Windows XP lisansı veriliyor ve tümleştirme özellikleri hazır kurulu olarak geliyor. XP Mode dışında kendi şahsınıza ait bir Windows XP kopyasını WPC 7 ile her Windows 7 sürümü altında kullanabilirsiniz.
  • WPC 7 sadece 32-Bit (x86) işletim sistemlerine misafir desteği verir. Yani sanal ortama sadece 32-Bit işletim sistemleri yükleyebilirsiniz.
  • WPC 7 ile Windows XP, Windows Vista SP1 (ve üzeri) ve Windows 7'yi sanal işletim sistemi olarak kurabilirsiniz. Diğer sistemler desteklenmiyor.


  Download: Windows Virtual PC ve XP Mode (RC)

  Bilgi için: Microsoft
  Telefon: (212) 258 59 98 pbx
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Windows Mode için Forum Tarih
BenQ Joybook A52/A52E Modelleri İçin Grafik Kartı Sürücüsü (Windows XP) Diğer Driverlar 7 Mayıs 2009
Windows 7 GodModes sürümü çıktı! Windows 7 10 Ocak 2010
Modelini Bilmediğiniz Aygıtın Sürücüsünü Bulmak (Windows XP) Bilgisayar Hakkında Genel Bilgiler 17 Ağustos 2008
Windows 7'de bilgisayar neden yavaşlar? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 11 Mart 2014
Msn Kaydol Windows MSN Diğer Paylaşımlar 18 Eylül 2012

Bu Sayfayı Paylaş