Windows 7 Turk'ler Tarafından Denendi

'Windows 7' forumunda Mavi_Sema tarafından 7 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Windows 7 Turk'ler Tarafından Denendi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Windows 7 Turk'ler Tarafından Denendi

  Microsoft'un 22 Ekim'de nihai sürümü piyasaya sürülecek olan Windows 7 sürümünü 600 bin Türk indirerek denedi.

  [​IMG]

  Windows 7, NetMarketShare.com’un yapmış olduğu bir araştırmaya göre dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi sürümleri arasında % 1,18’lik pazar payıyla dördüncü sırada yer aldı. Araştırmaya göre bilgisayar kullanıcılarının gözdesi olan önceki Windows sürümleri toplam % 90,59’luk pazar payıyla ilk iki basamağı paylaşırken, Windows 7, % 3,45 paya sahip rakip işletim sisteminin hemen ardından % 1,18’lik pazar payıyla dördüncülüğe yerleşti.
  Piyasaya çıkmamış bir işletim sistemi olarak Windows 7’nin bu büyüklükte bir pazar payı elde etmesi uzmanlar tarafından önemli bir başarı olarak değerlendiriliyor.

  Windows 7’yi Türkiye’den 600 bin kişi indirdi.
  Nihai sürümü henüz yayınlanmamasına rağmen gerek Beta, gerekse deneme sürümleriyle büyük bir kullanım oranına erişen Windows 7, Türk kullanıcısı tarafından da en çok indirilen işletim sistemi olarak kayda geçti.

  Windows 7, Beta sürecinde Türkiye’den 600 bin kişi tarafından denendi ve Türkiye yapılan Beta versiyonu test çalışması sonucunda dünyanın en fazla geri bildirimde bulunan ikinci ülkesi oldu. Dolayısıyla Windows 7 geliştirmelerinde en fazla geri bildirimde bulunan Türk kullanıcısının payı diğerlerinden daha yüksek oldu.

  Türkiye problem analizi ve hızı açısından en başarılı ülke Windows 7 Beta test programına 31 dilden insan katıldı, Türkiye bu programa Brezilya’dan sonra en fazla katkı veren ülke oldu. Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre Türk test grubu sayesinde Türkiye, problem analiz sayısı ve hızı açısından en başarılı ülke seçildi.
  En aktif test kullanıcıları için Microsoft tarafından yapılan değerlendirmede dünya ikincisi ile dünya dördüncüsü yine Türkiye’den çıktı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Windows Turk'ler Tarafından Forum Tarih
Windows 7'de bilgisayar neden yavaşlar? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 11 Mart 2014
Msn Kaydol Windows MSN Diğer Paylaşımlar 18 Eylül 2012
Dosya Uzantısını Değiştirmek Windows 7 Windows 7 9 Eylül 2012
Bilgisayarın Hızını Arttırmak Windows 7 Windows 7 5 Eylül 2012
Bilgisayarın Adını Değiştirmek Windows 7 Windows 7 5 Ağustos 2012

Bu Sayfayı Paylaş