Windows 7 MSN Sorununu Çözün

'MSN Diğer Paylaşımlar' forumunda KaRDeLeN tarafından 13 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Windows 7 MSN Sorununu Çözün konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Microsoft'un en yeni işletim sisteminde, Messenger programının görev çubuğunda fazladan yer kaplaması canınızı sıktıysa çözümü burada.

  Yeni heyecanlara açık biriyseniz, Microsoft'tan sürekli torrent ağlarına ve Rapidshare gibi paylaşım sitelerine sızan Windows 7 sürümlerini denemişsinizdir. Ancak Windows 7'ye Windows Live Messenger sohbet programını kurduğunuzda, zaten büyükçe simgelerle iyice daralan görev çubuğunuzun(ekranın altındaki Başlat tuşu, hızlı başlatma ve sistem tepsisi gibi bölümlerin olduğu bar) daha da yetersiz hale geldiğini göreceksiniz.

  [​IMG]

  Zira biri Windows Live profiliniz, biri de Messenger ana penceresi olmak üzere Windows Live Messenger, görev çubuğunda iki pencerelik alan kaplıyor. Siz de kendinize yeterli alanı açmak için görev çubuğunda tek bir MSN penceresi görmek istiyorsanız, takip etmeniz gereken adımları resimlerle anlatıyoruz.


  Arama Özelliğini Kullanın

  Sol altta yer alan Başlat tuşuna(Windows sembolünün olduğu tuş) tıklayın. Search programs and files yazan kısma Windows Live Messenger yazın. Çıkan sonuçlarda en üstte Programs sekmesinde bulunan Windows Live Messenger'a sağ tıklayın ve açılan kontekst menüden Properties'e tıklayın.

  [​IMG]
  Uyumluluğu Düzenleyin

  Açılan ayar penceresinde üstte yer alan sekmelerde Compatibility yazanı bulun ve tıklayın. "Run this program in compatibility mode for:" yazan kutucuğu işaretleyin ve hemen altında aktif hale gelen bölümden Windows Vista'yı seçin. Bu işlemin ardından hiçbir değişiklik yapmadan Apply'e tıklayın. Sonrasında OK tuşuna basarak çıkın.

  [​IMG]
  Mutlu Son!

  Artık görev çubuğunuzda Windows Live Messenger için aşağıdaki resimde görüldüğü gibi sadece tek bir pencere görüntülenecek.

  [​IMG]

  Siz de Windows 7'ye alışmaya çalışıyorsanız ve nasıl değiştirileceğini bir türlü bulamadığınız ayarlar varsa bize sorun, adım adım resimlerle anlatalım. Hem siz faydalanın, hem diğer SDN okuyucuları Windows 7'nin sırlarını öğrensin.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Windows Sorununu Çözün Forum Tarih
Windows XP UxTheme SP3 RTM Patcher v.1.1 - Windows Xp SP3 Tema Sorununun Çözümü Windows Temalar & Ekran Koruyucular 14 Eylül 2008
Windows XP 'de Masaüstünün Açılmaması Sorununun Çözümü Windows XP 25 Ağustos 2008
Windows XP'de Başlat-Çalıştır Aracının Kaybolma Sorununun Çözümü Windows XP 25 Ağustos 2008
Windows 7'de bilgisayar neden yavaşlar? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 11 Mart 2014
Msn Kaydol Windows MSN Diğer Paylaşımlar 18 Eylül 2012

Bu Sayfayı Paylaş