Windows 7 hızlı çıktı ama yavaşlayacak

'Windows 7' forumunda Dine tarafından 13 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Windows 7 hızlı çıktı ama yavaşlayacak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Herkes Windows 7'nin büyük satış başarısından bahsederken Microsoft'tan şaşırtıcı bir açıklama...

  Microsoft, ekonomik kriz sebebiyle hızlı başlangıcın ardından Windows 7'ye geçişin daha yavaş ilerlemesini bekliyor.
  Windows 7'nin başarısıyla pozisyonunu sağlamlayan Microsoft, Windows 7'ye yükseltme kampanyası ve OEM satışların kazancını hesaba katmamasına ve bir sonraki hesap dönemine ertelemesine karşın; toplam cirosunu 14.39 Milyar dolar olarak açıkladı. Geçen yıla göre yüzde 4 düşük olmasına karşın yine de durum daha önceki dönemlerde yaşanan büyük düşüşlere göre oldukça iyi.
  Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız haberde, Windows 7'nin çıkış satışlarının, Vista'nın çıkış satışlarını yüzde 234 aştığını gösteriyor. NPD Group'a göre Windows 7'nin çıkış haftasında satışlar yüzde 95 patlama yapmış. İşte bu sonuçları gören Steve Ballmer bir açıklama yaptı...

  Steve Ballmer'ın satış yorumu

  Microsoft'un patronu Steve Ballmer da bu sonuçları kutladı ve sonuçlar için "Fantastik!" dedi. Ancak bunun böyle gitmeyeceğinin farkında olduğunun da altını çizerek herkesi şaşırttı...
  Bu iyi haberler karşın Microsoft ekonomik kriz yüzünden 800 işçi daha çıkartmak zorunda kaldı ve planladığı toplam 5000 işten çıkartmayı tamamladı. İyi giden satışlara güvenmeyerek işleri sağlama almak isteyen Microsoft, bir süre sonra satış seviyelerinin normalleşmesini bekliyor. Bu işten çıkartmalara karşın dünya devi şirkette halen 91.005 çalışan bulunuyor. Bunların 54.923'ü Amerika'da çalışıyor.
  Amerika'da krizden ziyade "Recession" yani ekonomik durgunluk ya da gerileme tabiri kullanılıyor. Bazıları Obama'nın sözlerine katılıyor ve krizin bittiğini söylüyor. Büyük şirketler ise oldukça temkinli ve henüz düzlüğe çıkılmadığını belirtiyorlar.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Windows hızlı çıktı Forum Tarih
Windows 7 Çok Hızlı Windows 7 25 Ocak 2010
Windows 7 DirectX 11'le daha güzel, daha hızlı... Windows 7 9 Ağustos 2009
Windows Gezginini daha hızlı getirmek Windows 7 18 Haziran 2009
Windows 7'de bilgisayar neden yavaşlar? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 11 Mart 2014
Msn Kaydol Windows MSN Diğer Paylaşımlar 18 Eylül 2012

Bu Sayfayı Paylaş