Windows 7 'de Neler Var Neler yok

'Windows 7' forumunda Mavi_Sema tarafından 23 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Windows 7 'de Neler Var Neler yok konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Windows 7 'de Neler Var Neler yok

  En çok kullanılan işletim sistemleri listesinde daha piyasaya çıkmadan dördüncü sıraya tırmanan Windows 7'nin getirdiği yeniliklere göz attık.


  [​IMG]

  Beklenen gün geldi çattı. Microsoft’un aylar öncesinden tartışılmaya başlanan ve daha piyasaya çıkmadan popüler olan yeni işletim sistemi Windows 7 22 Ekim 2009 geceyarısından itibaren tüketicilerle buluşuyor.

  Selefi Vista’nın yerden yere vurulan eksikliklerinin giderildiği ve üstüne pek çok yeni kullanıcı dostu işlevin eklendiği duyurulan Windows 7’nin ekonomik durgunluğa karşın yüksek talep görmesi bekleniyor.
  Satış performansını bir yıl sonra tartışmak üzere bir kenara bırakıp, sistemdeki yenilikleri ve özellikleri değerlendirmeye başlayalım.
  İlk söz olarak, önceki Vista’nın pek çok kişiyi bezdiren hantallığının Windows 7’de önemli ölçüde giderildiğini söylenebiliriz. Sistem kaynaklarını daha verimli kullanan, az yer kaplayan ve daha az enerji harcayan bir sistem bu. Home Edition için 1 GHz ve üstü hızda işlemci, 1 GB ve üstü RAM (32-bit) ve asgari 16Gb sabit disk alanına sahip olanlar Windows 7’yi rahatlıkla kurup çalıştırabiliyor.

  [​IMG]

  İşlem hızındaki belirgin artışı, sistemin açılış ve kapanış süresinde bizzar gördük. Daha önce XP Professional yüklü olan test bilgisayarımızda 1 dakika 46 saniye süren tam açılma süresi, aynı bilgisayara yüklediğimiz Windows 7 Ultimate Release Candidate Build 3100 sürümüyle 58 saniyeye düştü. Aynı anda pek çok programı da aynı şekilde, gayet hızlı çalıştırabiliyor. Elbette verdiğimiz rakamlar gösterge olup, kullanılan bilgisayar konfigürasyonu ve donanımına göre değişiklik gösterecektir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Windows Neler Neler Forum Tarih
Yeni Sürüm Windows 8 Özellikleri Nelerdir? Diğer İşletim Sistemleri 9 Mart 2011
Windows 8 İle Yeni Neler Geliyor Görelim Diğer İşletim Sistemleri 9 Mart 2011
Windows 7 Release Candidate sürümü kullanıcılarını neler bekliyor? Windows 7 6 Şubat 2010
Wİndows 7'de neler var? Windows 7 24 Ekim 2009
Windows 7 Ultimate'te neler var? Almaya değer mi? Windows 7 10 Temmuz 2009

Bu Sayfayı Paylaş