Windows 7 Başlat Menüsü Üzerine Çalıştır Komutu Ekleme

'Windows 7' forumunda SeLeN tarafından 3 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Windows 7 Başlat Menüsü Üzerine Çalıştır Komutu Ekleme konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Wındows Seven Çalıştır Komutu Ekleme - başlat menüsüne çalıştır komutu ekleme
  Windows İşletim sistemleri üzerinde kullanılan Çalıştır Komutu (Run Command), Windows Vista‘dan önceki işletim sistemleri üzerinde standart olarak Başlat Menüsünde (Start Menu) görünüyordu. Vista’da kullanıcılar kendi çabaları ile bu özelliği aktif hale getirebiliyor.
  Windows 7 üzerinde Başlat Menüsüne (Start Menu) girdiğimizde birçok özelliğin listelendiğini görüyoruz. Çalıştır Komutu’nun neden olmadığını anlamış değilim. Birçok az kullanılan özellik olmasına rağmen Çalıştır Komutu gibi çok sık kullanılan özelliklerin olmaması gerçekten şaşırtıcı.
  Eğer Windows 7 kullanıyorsanız ve Başlat Menüsünde (Start Menu), Çalıştır Komutunu (Run Command) görüntülemek istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
  1. Öncelikle Araç Çubuğu (Taskbar) üzerine sağ-tuş yapıyoruz ve Özellikler (Properties) seçeneğine giriyoruz. Açılan pencere üzerinden Başlat Menüsü (Start Menu) sekmesine geliyoruz. Bu sekme üzerinde Özelleştir (Customize) seçeneğini göreceksiniz buraya tıkladığınızda Başlat Menüsü ile ilgili birçok özellik listelenecek.
  Bu özellikler içerisinden Çalıştır (Run) seçeneğini buluyoruz ve yanındaki onay kutusunu işaretliyoruz.

  2. Yapmış olduğumuz bu işlemlerden sonra Çalıştır Komutu (Run Command), Başlat Menüsü üzerine gelecektir.​
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş