Win7'nin gölgede kalan yüzü

'Windows 7' forumunda Dine tarafından 22 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Win7'nin gölgede kalan yüzü konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Windows 7'nin 7 incisi.

  Windows 7'nin bu 7 özelliğini çoğu zaman dikkate bile almıyoruz; ama onlar orlarda bir yerde.

  Windows 7 kullanıcılarının bu işletim sisteminde keşfedebileceği pek çok özellik saklı. İşte pek dikkate alınmayan Windows 7 özelliklerinden 7 tanesi...

  Windows Media Center ve Windows Media Player
  Windows Media Player sadece bir medya oynatma aracı değil. Kütüphanesine eklenen parçaların albüm kapaklarını bulan, arşivinizi zenginleştiren bir araç.

  Ama bundan daha da fazlası var, önümüzdeki aylarda yerli televizyon kanallarından bazılarını, TV kartına ya da aboneliğe gerek olmadan buradan izleyebileceksiniz.

  Yurt dışında Netflix üyeliği olanlar buradan film de izleyebiliyorlar ve gelecekte internet üzerinden ücretli sinema, TV hizmetlerinde bu merkez önemli rol oynayacak gibi görünüyor.

  Not almak, organize olmak çok kolay


  Yapışkan notlar:
  Sağa sola etiket yapıştırmayı bırakın. Windows masaüstünü de açıp okumayı bile unutacağınız metin dosyalarıyla doldurmayın.

  Ajandalar ya da ajanda yazılımlarıyla da uğraşmaya gerek yok. Windows 7'nin yapışkan notlarını kullanarak yapacağınız işleri kolayca not alabilirsiniz ve devamlı gözünüzün olacağından emin olursunuz.

  Ayrıca renkleri ve özellikleri değiştirebilir, notlar arasında gezinebilirsiniz.

  Hesap makinesi artık bambaşka!


  Hesap makinesi:
  Windows'un hesap makinesi oldukça elden geçmiş. Sadece basit hesapları yapmakla kalmayan Windows 7 hesap makinesi 4 farklı moda çalışabiliyor. Standart, bilimse, programcı ve istatistik. Santigrat'ı Fahrenheit'a, emperyal ölçü birimlerini metrik sisteme çevirebiliyor. Sadece birim çevirmekle kalmıyor, otomobilden eve taksit ve yol hesabı yapabilecek şablonları bile var.

  Device Stage:
  Bilgisayar bir cihaz bağlamak çok kolay. Renkli ekranlı cihaz resimlerine tıklandığında ürünlerin internet sayfalarına, sürücü ve kullanım kılavuzu bağlantılarına ulaşmak çok kolay. Yaptığımız testlerde başka bir marka adı altında satılan bir ürünün orijinal üretici sitesinden ana sürücü paketine bile ulaşabildik. Çok güçlü bir özellik. Sadece fiziksel değil, kablosuz bağlantıyla takılan cihazları da tanıyor.

  Sorunu yeniden oluşturmak için adımları kaydetmek


  Sorun Kaydedici:
  Bu özelliği kullanarak bilgisayarınızı normal bir şekilde kullandığınızda, yaptığınız tıklama ve işlemler kaydedilecek.

  Sizden daha iyi anlayan bir arkadaşınıza yollarsanız hatanızı böylece görüp, sorunun sebebini size bildirebilir.

  Ekran görüntüsü almaktan veya hata kodu aratmaktan çok daha iyi bir yöntem. HTML slayt gösterisi oluşturuyor. Başlat menüsündeki arama satırına PSR yazıp Enter'a basarak uygulamayı çalıştırabilirsiniz, sonra kaydet tuşuna basmanız gerekiyor.

  Temalar ve dokunmatik


  Windows 7 Temaları
  Masaüstüne sağ tıklayıp en altta yer alan Kişiselleştir seçeneğine tıkladığınızda karşınıza birbirinden güzel masaüstü temaları çıkacaktır.

  İnternet üzerinden yenilerini de indirebilirsiniz. Sadece duvar kağıdı değil, Windows sesleri, menüleri ve daha fazlası renklenecektir.

  Dokunmatik
  Dokunmatik bir monitöre sahipseniz Windows 7'de çoklu dokunmatikten yararlanabilirsiniz. Parmaklarınızı açtığınızda bir harita varsa zoom yaparsınız. Bir dosyaya dokunurken ikinci parmağınızla sağ tıklama yapabilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Win7'nin gölgede kalan Forum Tarih
Win7'nin ders aldığı hata! Windows 7 11 Ocak 2010
Win7'nin XP'ye yenildiği alan Windows 7 16 Kasım 2009
Gölgede Yetişen Bitkiler ve Özellikleri Doğa ve Bitkiler 5 Aralık 2011
Aşktan ve Gölgeden Kitabı - Isabel Allende Kitap, Resim ve Dergi 3 Eylül 2011
Gölgede Bir Yaşam Kitabı - Nancy Moser Kitap, Resim ve Dergi 6 Temmuz 2010

Bu Sayfayı Paylaş