Win7'nin ders aldığı hata!

'Windows 7' forumunda Dine tarafından 11 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Win7'nin ders aldığı hata! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Windows 7'nin küçük işletme hedefi.
  Microsoft, Vista'da hata yaptığını kabul etti! İşte Windows 7 ile tekrarlanmayacak hata...

  Windows 7'nin iki farklı hedef kitlesiyle ilgili haberler yaptık ama pek yer vermediğimiz ve önemli bir hedef kitlesi küçük iş yerleri oldu.
  Microsoft'un küçük işletmeler stratejisi, bilişim ve iş dünyasının detaylarına ışık tutan, ilgi çekici bir konu. Bu ilginç detaylardan biri de Microsoft'un küçük işletme tanımı: 5 ila 100 çalışana sahip şirketler. Orta boy tanımı 100 ila 1000 çalışanı olan işletmeler oluyor. Türkiye'de iki sınıfı birden KOBİ: Küçük Orta Büyüklükte İşletmeler olarak da sınıflandırıyoruz.
  Belirli bir ölçeğin altındaki işletmeler de, Windows Home Premium'da sunulan özelliklerden daha fazlasına ihtiyaç duyuyor. Ancak lisans ücretlerinin külfeti, daha üst sürümlerde oldukça artıyor. Bu şirketlerin alımları da dev şirketler kadar büyük olmadığı için pazarlık güçleri de kısıtlı. En azından bu durum eskiden böyleydi...

  Professional özellikler

  Microsoft, Windows 7 Home Premium ile Enterprise sürümü arasında Windows 7 Professional'ı sunuyor. Yurt dışında tam sürümü 299 dolar olan bu işletim sistemi, 119 ila 199 dolar arasında satılan Home Premium'dan ciddi şekilde daha pahalı. Ancak işletmelerin ihtiyaç duyduğu ağ ve güvenlik özelliklerine sahip.
  Windows 7 Professional ile uzaktan masaüstü yönetimi, bulunduğu yeri algılayan printer bağlantısı özelliği, şifreli dosya sistemi, Windows XP Mode ile sanallaştırma gibi olmazsa olmaz denebilecek özelliklere sahip. Aslında bu sürümün özellikleri, evinde birden fazla bilgisayar olan, ileri düzey bir kullanıcının da isteyeceği özellikler.
  Şirketler için daha da önemli olan, bir Windows 7 bilgisayarı kolayca şirket ağına bağlayabilmek. Burada kasıt Ethernet kablosunu takıp internete ve ağa bağlanmak değil, şirket ağı üzerinde işlemler yapabilmek.

  Vista'daki hata ve yeni seçenekler

  Microsoft bu ihtiyaçların farkına vararak Windows 7 Professional kurulu PC'leri Dell, Lenovo ve Hewlett-Packard gibi ortaklarıyla hazırlayıp sunmaya başladı.
  Windows Ticari Ürün Yönetim Grubundan bir direktör olan Sandrine Skinner, pazarlama ve gelir fırsatını gördüklerini belirtti. Microsoft küçük işletmeler için Windows 7 sürüm seçimi rehberleri de hazırlıyor. Gelecek planlarında yardımcı olmayı amaçlıyor.
  Skinner, Windows Vista döneminde küçük işletmelere yeterince önem verilmediğini belirtiyor. Microsoft, Windows 7 ile birlikte bu hatasını tekrarlamamaya kararlı görünüyor.
  Bu da işletmeler için güzel bir gelişme. Çünkü Windows 7 Professional kurulu hazır sistemler hem şirket ihtiyaçları gözetilerek hazırlanmış, uygun donanıma sahip ürünler olabilir, hem de fiyat konusunda avantaj sağlayabilir. Microsoft, küçük işletmeler için özel programlar sunmaya Fransa'da başladı ve bunu diğer ülkeler takip edecek.
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  paylaşım için teşekkürler
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Win7'nin ders aldığı Forum Tarih
Win7'nin gölgede kalan yüzü Windows 7 22 Aralık 2009
Win7'nin XP'ye yenildiği alan Windows 7 16 Kasım 2009
Öğrendiğiniz başkalarınında bilmesi gereken bir bilgiyi kimseye söyleyemediğinizde ne hissedersiniz Eğitim Bilgileri 8 Şubat 2017
Kitap okurken veya ders çalışırken ışıktan en doğru şekilde nasıl yararlanırız kısaca Sorular ve Cevaplar 4 Şubat 2017
sizce ders??? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 26 Temmuz 2016

Bu Sayfayı Paylaş