Win 7 Vista'yı fena yedi!

'Windows 7' forumunda Dine tarafından 26 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Win 7 Vista'yı fena yedi! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]
  5 ay sonunda Windows 7'nin durumu.

  Windows 7 piyasaya çok hızlı girdi; peki ya sonrası? İşte Windows 7'nin bugünü ve geleceği...

  Microsoft'un en son işletim sistemi Windows 7'nin nabzını tutmaya devam ediyoruz. Çıkışının üzerinden 5 ay geçti, peki hala o ilk hızı koruyor mu?
  Yapılan bütün ölçümlere göre evet... Net Applications pazar araştırma firmasının yaptığı açıklamaya göre Windows 7, çıktığından bu yana geçen beş ay içerisinde Vista'nın aynı zaman diliminde elde ettiği pazar payının iki katını elde etti.
  Windows 7 ezici bir hızla yükselirken, Windows XP'nin de payını alıyor. Şu anda yapılan NetApplications ölçümleri gösteriyor ki bütün bilgisayarların yüzde 9'unda Windows 7 kurulu.
  Vista ise çıktığından beş ay sonra ancak yüzde 4,5 pazar payına ulaşabilmişti. InfoWorld'ün bildirdiğine göre Vista'nın aksine Windows 7 hem son kullanıcılar hem de şirketler tarafından kabul gördü.

  Windows 7'nin hızı kesilir mi?

  Bu arada genel ölçümlerin gösterdiği oranın yanında, oyuncular arası yapılan ölçümlerin neredeyse 2 katı çıktığını da belirtelim. Yüksek performans ve yeni teknolojiler isteyen oyuncular, Windows 7'ye hızla geçmeye devam ediyor.
  5. ayın sonunda Windows 7 hız kesmeden devam ediyor. Bununla birlikte geçiş hızının 1 yıl sonra bile yavaşlamayabileceği konuşuluyor. Özelikle SP1 sonrasında daha da hızlı yayılması mümkün. Şu anda dünyanın yüzde 66.3'ü Windows XP, yüzde 17.4'ü Vista kullanıyor.
  Genel toplamda Windows sürümleri, piyasadaki işletim sistemi pastasının yüzde 92'sine sahip. Hemen ardından ise yüzde 5,1 pazar payı ile ezeli rakip Mac OS X geliyor.
  Net Applications'ın genel başkan yardımcısı, istatistiklere bakıldığında Windows 7'nin pazar payındaki artışın son derece istikrarlı ve daimi olduğuna dikkat çekiyor. Ayrıca satış miktarına bakıldığında bunun özellikle ev kullanıcıları tarafından körüklendiği ortaya çıkıyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Vista'yı fena yedi Forum Tarih
Kenar çubuğu olmadan Vista'yı başlatmak Windows Vista 1 Ağustos 2009
Windows Vista'yı Hızlandırmak Resimli Anlatım Resimli Program Anlatımı 29 Ocak 2009
Windows 7, XP ve Vista'yı Solladı İnternet ve Network 6 Ocak 2009
Vahdet-i Vücut (Vücudun Birliği), Vahdet-i Şuhut (Şahit Olunan Birlik), Fenafillâh İman ve İslam Forumu 20 Mart 2012
Mollafenari İlköğretim Okulu Bilgileri Gebze Kocaeli Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 12 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş