William Dickson Kimdir - William Dickson Biyografisi

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda SeLeN tarafından 23 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  William Dickson Kimdir - William Dickson Biyografisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  William Dickson Kimdir - William Dickson Boyce Resimleri - William Dickson Biyografisi - William Dickson Boyce Hakkında

  Milliyet Amerikalı
  Tam İsmi William Dickson Boyce
  Doğum Tarihi 16 Haziran 1858(1858-06-16)
  Doğum Yeri Plum Kasabasi, Pensilvenya Eyaleti
  Ölüm tarihi 11 Haziran 1929 (70 yaşında)
  Mesleği İş Adamı
  Eşi Mary Jane Beacom (1884–1908) & (1913–1929),
  Virginia Dorcas Lee (1910–1912)

  William Dickson "W. D." Boyce (Haziran 16, 1858 – Haziran 11, 1929) Amerikalı kâşif , gazeteci, Yayıncı ve iş adamı dır. Boy Scouts of America (BSA) ve Lone Scouts of America (LSA) isimli iki kuruluşun kurucusudur.

  Pensilvanya Eyaleti'nin Allegheny Kazasinda doğmuştur. Doğa ya olan sevgisini erken yaşlarda keşfetmiştir. Yetişkin hayatının ilk dönemlerinde öğretmen ve maden işçisi olarak çalişmıştır. Takip eden dönemde Ohio Eyaletindeki Wooster Akademisine kayıt olmuştur. Ohio daki çalışmalarının akabinde önce Ortabatı'ya (midwest) ardındanda Kanada'ya yerleşmiştir. Başaralı bir iş adamı olan Boyce birden gazete kurmuştur. The Commercial (Winnipeg, Manitoba, Kanada) ve the Lisbon Clipper (Kuzey Dakota) bunlardan iki tanesidir. Ilk eşi ile beraber Şikago'da the Mutual Newspaper Publishing isimli şirketi kurup Saturday Blade isimli haftalık gazeteyi çıkarmıştır. Gazete ağırlıklı olarak kırsal kesime hitab etmekteydi. Gazete dağıtan çocuklar aracılığı ile kendi dağıtım ağrnı kuran Boyce, gazetesinin haftalık tirajını yarım milyon civarına çıkarmaya başarmıştır (1894). Meslek hayatı boyunca sendikalara yoğun destek vermiştir.

  20'inci yüzyılın başında Boyce bir milyoner olmuştu. Bu noktadan sonra iş dünyasındaki faaliyetlerini azltıp hobisi olan seyahat etmeye daha fazla vakit ayırmaya başlamıştır. 1909 senesinde George R. Lawrence ve karikaturcu John T. McCutcheon'la birlikte Avrupa ve Afrika'yı kapsayan iki aylık bir yolculuğa çıkmıştır. Bu geziden sonra 20 sene boyunca Boyce Güney Amerka'ya, Avrupa'ya ve Kuzey Afrika'ya çeşitli keşif gruplarıyla keşif seferleri düzenlemiştir.

  Boyce izcilik ile ilk olarak 1909 senesinde İngiltere'de tanışmıştır. Amerika'ya döndükten sonra Amerikan İzcileri (Aİ) (Boy Scouts of America) kurmuştur. Aİ'nin programı gençlere özgüven, vatandaşlık, beceriklilik, vatanseverlik, itaat ve cesaret gibi duyguları yerleştirmek ve yetenekleri geliştirmek üzere tasarlanmıştır. Aİ içinde James E. West'le yaşadığı fikir ayrılığından dolayı Aİ'yi terk edip, 1915 senesinde Amerika Yalnız İzcileri'ni (AYİ) kurdu. AYİ ağırlıklı olarak kırsal kesimdeki gençlere yönelik çalışmalar yaptı.
  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - William Dickson Kimdir Forum Tarih
William Shakespeare Kimdir Kısaca Hayatı Biyografi & Otobiyografi 23 Ocak 2014
Serena Williams Kimdir, Serena Williams Biyografisi Yerli - Yabancı Sporcular 29 Ekim 2012
Serena Williams Resimleri, Serena Williams Fotoları Spor ve Sporcu Resimleri 29 Ekim 2012
William Goldingin Sözleri - William Golding Sözleri Güzel Sözler-Mesajlar 21 Aralık 2011
William Godlamın Sözleri - William Godlam Sözleri Güzel Sözler-Mesajlar 21 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş