Wikileaks , Gizli Bilgiler ’e Ulaşmanın Yolları

'İnternet ve Network' forumunda Mavi_Sema tarafından 24 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Wikileaks , Gizli Bilgiler ’e Ulaşmanın Yolları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Internet üzerinden bazı bilgilerin siteyi ziyaret eden kişiler tarafından da ekleniyor ve yazılıyor olmasıyla, internetin medya gücü, birkez daha gözler önüne serildi. Internet üzerinden sızdırılan ve oldukça gizli içeriği olan bu bilgilerin bazı sitelerde yayınlanması, bu sitelerin medyatik gücünü arıtırmış oldu. Wikileaks adı verilen web sitesi de bu sitelerin artan önemine iyi bir örnek.

  2006 yılında açılmış olan Wikileaks isimli web sitesi, oldukça gizli tutulan dini, kurumsal, politik olaylarla ilgili gerçeklerin, bazı isimleri gizli tutarak yayınlandığı bir site olarak faaliyetlerini sürdürüyor ve geçtiğimiz yıldan itibaren oldukça fazla ilgi görmeye başlıyor. Wikileaks’in popülerliğini kazanması, BNP isimli Ingiliz aşırı sağ partisinin bazı gizli yazışmalarının bu sitede yayinlanmasi olmuştu.

  Son günlerde ise oldukça ilgi toplamiş olan Neo Nazi örgütleri ile ilgili bilgiler yayınlanmaya başladı. Bu dökümanlar kullanıcılar tarafından fazla ilgi gördü. Tıpkı Wikipedia’da olduğu gibi aynı sistemle çalışan Wikileaks, kullanıcıların yaptığı girişlerle faaliyetlerini sürdürüyor. Yayınlanan yazılarda örgütle ilgili iç yazışmalar da bulunuyor. Sadece örgüt üyeleri ile ilgili bilgiler değil, aralarında yaptıkları yazışmalara da yer veriliyor. Henüz internette yayınlanmaya başlanmamış olan bu çok gizli yazışma bilgileri, bekletiliyor ham halde bulunuyor.

  Ancak bu bilgilerin Wikileaks sitesinin elinde bulunduğunun açıklanması bile, kullanıcıların ilgisini toplamaya yetti. Bu site, yayınlanmak üzere olan dökümanları herkesin anlayabileceği bir formata dönüştürecek gönüllüler arıyor. Çünkü bu dökümanların sıkıştırılmış hali bile 56 MB büyüklüğünde. Henüz taslak halinde bulunan bu gizli makalelerin ne zaman yayınlanacağı ise tam olarak açıklanmıyor.

  bilişimhaberde
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  Paylaşım için teşekkürler...
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Wikileaks Gizli Bilgiler Forum Tarih
Wikileaks Gitar Akorları - Oğuzhan Koç Müzik Türleri ve Enstrümanları 1 Eylül 2011
Beyaz Saray Wikileaks Belgelerini Kabul Etti Yurt Dışı Haberler 29 Kasım 2010
Recep Tayyip Erdoğan WikiLeaks basın toplantısı Haber Arşivi & Gündem 29 Kasım 2010
Wikileaks Nedir? - Wikileaks Kimdir - Wikileaks hangi belgeleri ortaya çıkarttı? Haber Arşivi & Gündem 29 Kasım 2010
WikiLeaks Julian Assange Resimleri - WikiLeaks Julian Assange Fotoları Sanatçı-Ünlü Resimleri 29 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş