Wentworth Miller - Wentworth Miller Kimdir - Wentworth Miller Biyografisi

'Sanatçı Tanıtımları' forumunda Dine tarafından 2 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Wentworth Miller - Wentworth Miller Kimdir - Wentworth Miller Biyografisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Wentworth Miller [​IMG]

  Wentworth Miller

  Wentworth Earl Miller III (2 Haziran, 1972) Oxfordshire, İngiltere doğumlu Amerikalı aktör.Annesi öğretmen babası ve iki kız kardeşi de avukattır. Miller Princeton Üniversitesi mezunudur. Los Angeles'ta yaşamaktadır. Babası Afrikalı-Amerikalıdır. Annesi ve babası boşanmıştır.

  En sevdiği yemekler ise köfte ve spagetti. Özellikle babaannesinin yaptığı parmesan peynirli spagettiye bayılıyor. Buna rağmen 79 kilodur.

  Ayrıca Mariah Carey'nin 2005 yılındaki 'It's Like That' ve 'We Belong Together' kliplerinde kısa rolleri vardır. "We Belong Together" 'daki rolü Entertainment Weekly tarafından en seksî ikinci kısa rol seçilmiştir.

  Kendisi bir işkolik olduğunu ve bu yüzden bir kız arkadaşa vakit ayıramadığını ancak ileride evlenmek ve çocuk sahibi olmak istediğini belirtmektedir. Kedilere ve köpeklere allerjisi vardır. En sevdiği oyun Scrabble'dır. Bir röportajında gece hayatından hoşlanmadığını ifade etmiştir. Karşı cinste esmerleri çekici bulduğunu söylemiştir.

  Prison Break'teki Micheal Scofield karakteri ile zirveye çıkmıştır.

  Birleşik Krallık’ta doğup New York’ta büyüyen ve Princeton Üniversitesi’nden mezun olan Miller, televizyon dizilerinden sinema filmlerine uzanan oyunculuk deneyimiyle tanınmış bir aktör. Rol aldığı başlıca yapımların arasında Buffy the Vampire Slayer, ER, Joan of Arcadia, Ghost Whisperer ve The Human Stain yer alıyor.

  2006 yılında, Prison Break’teki performansıyla Altın Küre’de En İyi Erkek Oyuncu dalında aday gösterilmişti.

  WENTWORTH MİLLER NASIL ÜNLÜ OLDU(HAKKINDA HERŞEY BURADA)
  MERAK ETTİKLERİNİZ

  ABC Kanalı'nda yayınlanan "Dinotopia" isimli bilim kurgu tarzında bir televizyon dizisinde rol aldı. Daha sonra Anthony Hopkins'in başrolünde oynadığı "İnsan Kokusu" isimli filmde Coleman Silk'in (Anthony Hopkins) gençliğini canlandırdı.İşte, bu film sayesinde tanındı.
  Bunları bilmelisin:
  # "Buffy Vampir Avcısı" dizisinin 2. sezonundan, "Go Fish" isimli bölümde rol aldı.
  # " Prison Break" dizisindeki rolünde, hapishane planını bütün vücuduna dövme yaptırdığı için, her çekim öncesinde bu dövmenin makyajı için 4-5 saatini ayırması gerekiyor.
  # Ona İngiliz diyemeyiz, çünkü ailesinin kökenlerinde Jamaika, Alman, Fransız, Lübnan ve Hollanda kanı var.
  Onun ağzından:
  "Koleje başladığımda, oyunculuk aslında bana çok riskli bir iş gibi görünüyordu. Bütün arkadaşlarım Wall Street'e veya hukuk fakültelerine başvurdular. Ama ben sonunda riske girmeyi tercih ettim."

  Filmografisi:
  "Prison Break" (2006), "Ghost Whisperer" (2005), "Stealth" (2005-seslendirme), "Joan of Arcadia" (2005), "Underworld" (2003), "The Human Stain" (2003), "Dinotopia" (2002), "Room 302" (2001), "Romeo ve Juliet" (2000)
   

Bu Sayfayı Paylaş