web 2.0 tadında Döküman Arama Motoru

'İnternet ve Network' forumunda Siraç tarafından 12 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  web 2.0 tadında Döküman Arama Motoru konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  web 2.0 tadında Döküman Arama Motoru

  DocJax dökümanlar için bir arama motorudur. DocJax ile birçok dökümanı ve internet üzerinden yayınlanmış kitabı (e-book)arayabilirsiniz. DocJax arama sonuçlarında çıkan dökümanları önizlemeyapabilmenize imkan vermesinin yanısıra bu dökümanları aynı zamandaindirebilmenizi sağlıyor.
  DocJax üzerinde arama sonuçları güzel bir şekilde yansıtılıyor. Her sonucun yanında ilgili dökümanın ikonunu görebiliyorsunuz. Google ve Yahootarafından güçlendirilmiş döküman arama motoru DocJax’ın desteklediğidöküman formatları şu an için PDF, DOC, XLS ve PPT olarak gözüküyor.


  DocJax döküman arama motoru üzerindekiaramalarınızı belirli süzgeçlerden geçirip akıllı arama olarak tabiredebileceğimiz şekle sokabiliyorsunuz. Örnek olarak “Psikoloji” içinyapacağınız bir aramayı sadece üniversiteler ve dosya formatı olarakpdf şeklinde sorgulayabilirsiniz. psikoloji site:edu filetype:pdf
  [​IMG]
  DocJax sunmuş olduğu önizleme ve görüntüleyici ilebiraz daha ön plana çıkıyor. Arama sonuçlarına tıkladığınızda ilgilidökümanı ön izlemeyle gözden geçirebileceğiniz güzel bir arayüzübulunuyor.
  Dökümanları web 2.0 tadında aramak için DocJaxgüzel bir alternatif gözüküyor. Tabi desteklediği dosya formatlarınadaha fazlasını en kısa zamanda eklemesi gerekli. Son olarak Firefox arama çubuğuna DocJax’ı sayfasındaki linke tıklayarak kolayca ekleyebiliyorsunuz.


  DocJax - Docs right everywhere !!!
   

Bu Sayfayı Paylaş