Watchmen

'Sinema Film Tanıtımları' forumunda RiVeR_Nn tarafından 16 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. RiVeR_Nn

  RiVeR_Nn Üye

  Watchmen konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Watchmen

  [​IMG]
  Tür : Bilim Kurgu / Fantastik / Aksiyon / Çizgi Roman
  Gösterim Tarihi :9 Mart 2009
  Yönetmen :
  Zack Snyder
  Senaryo : David Hayter , Alex Tse , Alan Moore (Kitap) , Dave Gibbons (Kitap)
  Görüntü Yönetmeni :
  Larry Fong
  Müzik :
  Tyler Bates
  Yapım :
  2009, ABD / İngiltere


  Oyuncular

  Jeffrey Dean Morgan (Edward Blake / The Comedian) , Malin Akerman (Laurie Juspeczyk / Silk Spectre II) , Carla Gugino (Sally Jupiter / Silk Spectre) , Billy Crudup (Jon Osterman / Dr. Manhattan) , Patrick Wilson (Dan Dreiberg / Nite Owl II) , Jackie Earle Haley (Walter Kovacs / Rorschach) , Matthew Goode (Adrian Veidt / Ozymandias)
  V for Vendetta’nın çizeri Alan Moore ve Dave Gibbons tarafından çizilen, çizgi romanlar arasında kült mertebesine ulaşan ve Time dergisinin “En İyi 100 İngilizce Roman” listesinde yer alan eserleri Watchmen'in beyazperde uyarlaması, gösterim için 2009 ilkbaharını bekliyor.

  86-87 yılları arasında basılan 12 sayıdan oluşan Watchmen yayınlandığı Soğuk Savaş Dönemi’nden fazlasıyla etkilenmiş bir çizgi roman. 85 yılında, Amerika ve Sovyetler Birliği’nin nükleer savaşın eşiğinde olduğu sıralarda New York’ta geçen hikayede, süper kahramanlar kostüm ve maskeleriyle günlük hayatın bir parçası olarak halkın arasında yaşamaktadırlar. Kendilerine atfedilen “süper-kahraman” tanımının aksine, ironik olarak süper güçleri olmayan bu kahramanlar, kanunlara bağlı olmadan kendi çabalarıyla adaleti sağlamaya çalışmaktadırlar.

  Eski arkadaşlarından birinin öldürülmesi üzerine, cinayeti araştırmaya başlayan Rorschach, aslında bu olayın süper kahramanlara yönelik çok daha büyük bir komplonun başlangıcı olduğunu öğrenir. Bunun üzerine, bu komployu engelleyebilmek için, süper kahramanların tekrardan örgütlenmeye başlaması ve dağılmış olan eski takımını bir araya getirmek için çalışacaktır.

  Uzun süre devam eden yönetmen arayışlarından sonra, sonunda Frank Miller uyarlaması 300 ile adından söz ettirmiş Zack Snyder projenin başına getirildi. Mekan ve karakter tasarımlarının romandakine sadık olduğu söylenen filmi izleyebilmek için birkaç ay daha sabretmemiz gerecek. Haberleri içinse gözünüz Beyazperde’de olsun.

  “Who Watches the Watchmen?”
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Watchmen Forum Tarih
Watchmen Java Oyun Java Oyunları 19 Mart 2010
Watchmen The End is Nigh 2009 Oyunların Tam Çözümü 2 Aralık 2009
Watchmen : The End Is Nigh Part 2 Oyunların Tam Çözümü 17 Eylül 2009
Watchmen: The End is Nigh [2009/Demo] Demo Oyun İndir 10 Mart 2009

Bu Sayfayı Paylaş