Watchmen : The End Is Nigh Part 2

'Oyunların Tam Çözümü' forumunda Mavi_Sema tarafından 17 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Watchmen : The End Is Nigh Part 2 konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]
  [FONT=Trebuchet MS, Tahoma]Watchmen : The End Is Nigh Part 2 [/FONT]

  KATEGORİ : Aksiyon
  ÜRETİCİ FİRMA : Deadline Games
  YAYINCI FİRMA : Warner Bros. Interactive
  OYUNUN SİTESİ : www.watchmenvideogame.com
  HANGİ OYUNA BENZİYOR? : Watchmen : The End Is Nigh, Final Fight
  SİSTEM GEREKSİNİMLERİ : Core 2 Duo E6600 2.4GHz veya Athlon 64 X2 Dual Core 4400+, Nvidia Geforce 7800 GS veya ATI Radeon HD 4670, 2 GB RAM, 2 GB Boş Harddisk Alanı
  YAZAR : Onur TUFAN
  YAYIN TARİHİ : 5.8.2009  Sinema tarihinde Watchmen’den daha uzun bir film var mıdır, bilmiyorum ancak tam 2 saat 43 dakikalık süresiyle dünya sinema tarihinin en uzun filmlerden birisi olmuştur Watchmen. Üstelik söylentilere göre filmin birçok sahnesinde montajda çıkarılmış. Buna karşın Watchmen : The End Is Nigh oyunu 3-4 saat süren oldukça kısa bir oyundu ve ilk oyunun konusu filmle alakasızdı. Watchmen : The End Is Nigh Part 2’de bu bakımdan ilk oyunun izinden gidiyor. Bu sefer ki amacımız kaçırılan bir kızı bulmak. Oyunda tıpkı filmdeki gibi batağa batmış bir dünya ve maske takanları gördükleri yerde öldürmek isteyen azılı bir halk topluluğuyla karşı karşıyayız. Hiçbir dostumuz yok, genel olarak süper kahramanların kaderi bu sanırım. Gerçi Watchmen(Gözcüler) pek süper kahraman sayılmazlar. Çok iyi dövüşebilen sıradan ama güçlü insanlar Watchmen.

  NEREDE KALMIŞTIK?
  Watchmen : The End Is Nigh Part 2’de de ilk oyunda olduğu gibi Nite Owl ve Rorschach karakterlerinden birini yönetiyoruz. Watchmen filmini izleyenler Nite Owl karakteri ile Batman karakteri arasındaki son derece göze batan benzerlikleri fark etmişledir. Özellikle de her iki karakterin kostümleri birbirine benzerliği şaşılacak türden. Nite Owl büyük ihtimal Batman karakterinden esinlenerek yaratılmış bir karakter. Watchmen’in çizgi romanını hiç okumadım ancak filmden gördüğüm kadarıyla Watchmen evrenin de Kaptan Amerika, Nick Furry, Fantastik Dörtlü gibi ünlü çizgi roman karakterlerinden esinlenerek yaratılmış karakterler var. Neyse konuyu daha fazla dağıtmayayım.

  Yöneteceğimiz bir diğer karakter ise benim Watchmen filminde ki favori karakterim olan Rorschach. Rorschach’dan da kısaca bahsetmezsem karaktere saygısızlık olur. Sert karakteri, kuşkuculuğu, karanlık yönü ve bunalım hali ile bana ilk anda Batman’i anımsatsa da aralarında göz yumulmayacak bir fark var. Batman hiçbir düşmanını öldürmez, oysa Rorschach neredeyse hiçbir düşmanını sağ bırakmayacak. Bu karakter şekillenmesinde şüphesiz yaşadıklarının payı da büyük ve Rorschach’ın bu karakteri oyuna doğrudan yansıtılmış. Konuşmaları, hareketleri bizim filmden tanıdığımız Rorschach’a oldukça uyuyor. Ne var ki her iki karakterimizde dövüşleri esnasında filme kıyasla oldukça hantal kalıyorlar. Karakterlere daha fazla kombo yüklenseymiş ve biraz daha hızlı hareket etmeleri sağlansaymış daha başarılı bir dövüş sistemi ortaya çıkarılırmış.

  Oyun klasik olarak önüne geleni döv mantığına dayanıyor. Her iki karakterin de dövüş stilleri farklı. Rorschach daha akıcı ve daha acımasız bir şekilde dövüşürken, Nite Owl daha yavaş bir şekilde ve kıyafetinin yardımını da alarak dövüşüyor. Rorschach’ın öfke saldırısına karşın, Nite Owl çevresine yaydığı elektrikle düşmanlarının üstesinden geliyor. Ancak bunlar özel ve sınırlı saldırılar. Sol alt köşedeki rage ve recharge göstergeleri var. Bu göstergeler düşmanlarınızı dövdükçe doluyor ve bu barların belli bir bölümü dolduktan sonra özel saldırılarınızı gerçekleştirebiliyorsunuz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Watchmen Nigh Part Forum Tarih
Watchmen The End is Nigh 2009 Oyunların Tam Çözümü 2 Aralık 2009
Watchmen: The End is Nigh [2009/Demo] Demo Oyun İndir 10 Mart 2009
Watchmen Java Oyun Java Oyunları 19 Mart 2010
Watchmen Sinema Film Tanıtımları 16 Aralık 2008
Florence Nightingale Kısaca Kimdir Biyografi & Otobiyografi 4 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş