Walter Mosley - Mavi elbiseli şeytan

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda Mavi_Sema tarafından 12 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Walter Mosley - Mavi elbiseli şeytan konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Walter Mosley - Mavi elbiseli şeytan


  [​IMG]

  Walter Mosley, 1952'de Los Angeles'ta doğmuştur. New York'ta yaşamakta olan Walter Mosley, yazarlığın yanında şairlik, bilgisayar programcılığı ve çömlekçilik de yapmaktadır. Walter Mosley, birçok edebiyat kuruluşunda da etkin olarak çalışmaktadır. Mystery Writers of America'nın başkanı, PEN American Center'ın yönetim kurulu üyesi ve bu kuruluşun bir kolu olan Open Book Committee'nin kurucusudur. Ayrıca National Book Awards'un da yönetim kurulunda görev yapmaktadır. Mosley, son romanı olan 'A Red Death'i tamamlayarak Easy Rawlins dizisine bir yenisini eklemiştir.
  Yıl 1948; yer Los Angeles; kahramanımız Easy Rawlins: Savaşa katılmış, son işinden kovulmuş, genç bir zenci. Bir ev sahibi olabilmek için bankadan aldığı kredinin ödeme günü hızla yaklaşıyor; çaresiz kalan Easy, sarışın bir şarkıcıyı arama görevini üstleniyor.

  Bu karışık, ürkütücü kentte arayışını sürdürürken, en büyük yardımcısı, Ölümcül Mouse. Birlikte karanlık sokakları arşınlıyor, zaman zaman eğlendirici, ama çoğunlukla korkutucu, kesinlikle beklenmedik olaylarla karşılaşıyorlar. Şu anda New York'ta yaşayan, yazarlık, bilgisayar programcılığı ve çömlekçilik yapan, 1952 doğumlu Walter Mosley'in yalın, ama doyurucu; akıcı, ama gergin üslubunda pek az yazarın ulaşabildiği o özel, müzikal ritmi duyabiliyoruz; Mavi Elbiseli Şeytan şaşırtıcı, sarsıcı bir roman.

  Amerikan polisiye yazınına yeni kazandırdığı zeki, komik ve duyarlı kahramanın ağzından, siyah ile beyaz dünya arasındaki uzaklığı abartısız ancak çarpıcı bir dille vurguluyor. "Mavi Elbiseli Şeytan'ı hiç bitmemesini dileyerek, bir oturuşta okudum," diyor ünlü edebiyat eleştirmeni Jonathan Kellerman.

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Walter Mosley Mavi Forum Tarih
Walter Benjamin Kimdir - Walter Benjamin Hayatı Düşünürler-Filozoflar 27 Mayıs 2011
Walter Percy Chrysler Kimdir - Walter Percy Chrysler Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 23 Şubat 2011
Walter Samuel Kimdir - Walter Samuel Biyografisi, Resimleri Yerli - Yabancı Sporcular 18 Ocak 2011
Walter Melon Karekteri - Hayali Karakterler Masal Kahramanları 13 Kasım 2010
Fritz Walter Kimdir - Fritz Walter Biyografisi Resimleri Yerli - Yabancı Sporcular 26 Eylül 2010

Bu Sayfayı Paylaş