Vocabulary Tool TR Download

'U-V' forumunda Siraç tarafından 30 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Vocabulary Tool TR Download konusu Vocabulary Tool TR Download

  Tanıtım:
  Bilgisayar teknolojilerini kullanarak İngilizce kelime öğrenme sorunlarınızı rahatlıkla çözebileceğiniz bir platform sağlar. Kelime öğrenme bireyin kendi ortaya koyduğu gayretler neticesinde gerçekleşecek bir çalışma biçimidir ve bu yazılım sayesinde küçük bir zaman dilimi içerisinde verimli kelime öğrenme çalışmaları gerçekleştirirsiniz. Dünyadaki bir çok alternetif örneklerine karşın hem İngilizce kelime öğrenme olayına sunduğu yaklaşımları, hem de kullandığı yazılımsal teknolojileri bakımından başarılı bir programdır.

  Özellikleri

  Grafiksel Arabirim

  Bizim ortaya koyduğumuz en önemli kalite yazılımsal teknolojimizin gerçek grafiksel sistemlere sahip olmasıdır. "Vocabulary Tool" programında bir derse başladığınızda açılan ekrana yakından bakasanız harflerin farklı kısımlarının farklı renklere sahip olduğunu ve bunların genel bir kompozisyon oluşturduğunu fark edebilirsiniz. Bu tür bir görsel dizaynı başka hangi yazılımda görmüş olabilirsiniz? Ayrıca aynı ekranın sol tarafında o sırada işlenmekte olan kelimeyi öğrenmek için kullanılan referans resminin küplerin yüzeylerinde animasyon malzemesi olarak kullanıldığı ve bu küplerin gerçek birer üç boyutlu nesne olduğu açıkça görülmektedir. İşte bu, programımızın kullanılabilirliğini ve kullanılma isteğini artıran ve neticede verimlilikleri maksimum yapan bir özelliktir.

  Dijital Seslendirmeler

  Vocabulary Tool programında bütün kelimeler Microsoft'un bize sunduğu yazılımsal olanaklar dahilinde program içerisinde çeşitli aktiviteler esnasında seslendirilmiştir. Bu sesleri anlamak ilk etapta zor olabilir ancak programı kullanmaya devam ettiğinizde rahatlıkla anlayabildiğinizi ve kelimelerin telaffuzlarını gitgide daha iyi öğrendiğinizi fark edeceksiniz.

  Paketler Sistemi

  Her paket belirli bir sisteme göre dizayn edilmiştir ve içerisinde birbirinden farklı 100 adet İngilizce kelime barındırır. Bu yapı sistemli tekrarlar yaparak öğrenme olayını kolaylaştırmayı amaçlar. En alttaki ders ise o pakette yer alan tüm kelimeleri çok seri bir biçimde tekrar etmenizi sağlar. Böylece minimum sürede maksimum verimlilik sağlanır. Paketler sistemi kendi paketlerinizi hazırlamanızı mümkün kılar. Buna ilaveten bir arkadaşınızın ya da öğretmeninizin hazırlamış olduğu içerikleri kullanabilme imkânı tanır. Bizim yayınladığımız paketler "gerçekten" devasal büyüklükte içeriklere sahiptirler ve kaliteden asla ödün vermezler. Bu paketler sizlerin İngilizce öğrenme gayretlerinize yön verebilirler.

  Puanlama Sistemi

  Her dersten alınan bir puan vardır. Böylece bir paketteki 100 kelimeden hangisini bilip hangisini bilmediğinizi çekirdek bazında (mümkün olan en kaliteli ölçüm ile) ölçme fırsatı bulabiliyorsunuz. Bu başarılı ve gerçekçi puanlama sistemi sayesinde öğrenme sürecindeki performanslarınızın hep daha iyiye gittiğini kendi gözlerinizle görüyorsunuz.

  Kelimelere Referans Resimler

  Bu temel bir İngilizce kelime öğrenme yazılımıdır. Bu ifadenin anlamı ise şudur: Biz sadece "mutfak", "okul", veya "hayvan" bilgilerini içeren paketler hazırlamayız. İngilizce'yi bir bütün olarak ele alırız. Hal böyle olunca sadece belli kelimelere resimler bulmak yerine ya bütün kelimelere ayrı ayrı resimler bulmalıyız ya da bazı resimleri manadan bağımsız olarak kelimelere referans yapmalıyız. Biz resimleri henüz tüm kelimelerin manalarını tarif edecek şekle getirmedik. Ancak yinede bu referans resimler kelimeleri yeni öğrenen bireylere önemli kolaylıklar sağlamıştır.

  Birden Fazla Kullanıcı

  Paketlerden alınan puanlar ve kelimelerin referans resimleri her kullanıcı için ayrı ayrı kaydedilmektedir. Böylece evinizde veya işyerinizde bu programı birden fazla kişi herkes kendi kayıtları ile devam etmek suretiyle kullanabilmektedir.

  İnternet Paketi

  Programı çalıştırdığınızda açılan ilk sayfadaki menülerden ulaşabileceğiniz bu internet paketinde tam kapsamlı olarak İngilizce'de gerekli olan gramer bilgileri ele alınmıştır. Bu bilgiler sayesinde birçok "Tense" ve benzeri gramer yapılarını rahatlıkla öğrenebilir veya merak ettiğiniz bir noktayı inceleme fırsatı bulabilirsiniz.

  Bütün bu ileri düzey özelliklere ilaveten programımız genel olarak hem kullandığı yazılımsal teknolojileri hem de kelime öğrenme olayına sunduğu "özünden uzaklaşmamış" yöntemleriyle son derece başarılı bir yazılımdır. Bu programın fazla sade olduğunu düşünebilirsiniz, ancak bir eğitim programı ne kadar sade olursa o kadar başarılı demektir ve söz konusu yazılımdan o kadar geniş bir kitle en iyi şekilde istifade edebilir. Zor olan ise bu sadeliği bir kalite ortaya koyarak sağlayabilmektir. Gereksiz ayrıntılar dikkat dağıtır ve öğrenmeyi zorlaştırır. Bu programda hiçbir gereksiz ayrıntı mevcut değildir.

  Not : Programın çalışması için sisteminizde Microsoft .NET Framework 2.0 eklentisi kurulu olmalıdır. Sitemizden innDirebilirsiniz.

  Sürüm : TR

  Boyut : 7.08 Mb

  Kullanım İzni : Süre/Kullanım Kısıtlamalı (Shareware)

  Kısıtlama : ilk 10 ders

  Dil : Ingilizce

  İşletim Sistemi : Windows NT/2000/2003/XP/Vista

  Üretici Firma : Fatih Program

  [​IMG]

  Vocabulary Tool TR
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Vocabulary Tool Download Forum Tarih
İngilizce Kelime Bilgisi - Vocabulary İngilizce Dil Bilgisi 26 Mart 2010
Vocabulary - People/Occupatıons (İnsanlar/Meslekler) İngilizce Dil Bilgisi 7 Mayıs 2009
İngilizce Meslekler (Vocabulary_People/Occupatıons ) İngilizce Dil Bilgisi 13 Nisan 2009
Macro ToolsWorks Professional Edition pratik çalışma aracı oluşturan program M-N 4 Ocak 2011
Essential NetTools 4.3 Yapı 264 İndir E-F 8 Mayıs 2010

Bu Sayfayı Paylaş