Vizyonlar Kitabının özeti

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 1 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. Vizyonlar Kitabının özeti konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yazar:Michio Kaku
  Kitap hakkında:
  Üç yüz yıl önce Isaac Newton şöyle yazmıştı: “Ben kumsalda çakıl taşlarıyla oynarken gerçeğin engin okyanusu önümde uzanıyordu”.
  Newton okyanusu incelerken doğa yasaları gizem, hayret ve batıl inançların delinmez örtüsüne sarılıydı. Bildiğimiz anlamda bilim mevcut değildi. İnsanlar okuma-yazma bilmeden en ağır ve sağlıksız koşullarda yaşıyor, çoğu 30’unu görmeden ölüyordu.
  Ancak Newton ve diğer bilim adamlarının adımları muhteşem bir olaylar zincirinin tetiğini çekti. Toplum köklü bir transformasyona uğradı. Newton’un mekanikteki buluşları güçlü makinelere ve daha sonra buhar makinesinin icadına yol açtı. Böylece tarım toplumunun yerini sanayi toplumuna bırakmasıyla yeryüzünün şekli değişti. Fabrikalar birbirini izledi. Ticaret canlandı. Demiryolları kıtaları birbirine açtı.
  19. yüzyıla gelindiğinde yoğun bir bilimsel buluşlar dönemi başlamıştı. Bilim ve tıpta kaydedilen gelişmeler insanların yoksulluk ve cehalet batağından kurtulmasına, yaşantılarını zenginleştirmesine, bilgiyle donanmasına ve gözlerinin açılmasına yardım ederek Avrupa’daki feodal hanedanların, krallıkların ve imparatorlukların yıkılma sürecini başlattı.
  20. yüzyılın sonuna gelindiğinde bilim atomun sırrını çözmüş, yaşam molekülünü görmüş ve bilgisayarı yaratmıştı. Quantum devrimi, DNA devrimi ve bilgisayar devrimi sayesinde gerçekleştirilen bu üç temel buluşla maddenin, hayatın ve matematiğin esasları nihayet çözümlenmişti.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Vizyonlar Kitabının özeti Forum Tarih
Özel Televizyonların Ekonomik Kaynakları Nelerdir? Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 29 Ekim 2012
Türk Televizyonlarında Kullanılan Akıllı İşaretler - Akıllı İşaretlerin Anlamları Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 11 Aralık 2010
Mardinli Sultan'ın Belgeseli Dünya Televizyonlarında Mardin Tanıtımı 21 Kasım 2010
Sabitlenmeyen televizyonlar çocukların üzerine düşüyor Çocuk Sağlığı ve Bakımı 8 Ekim 2009
iLqinc Tv TasarımLarı, İlginç Televizyonlar Dekorasyon 3 Ekim 2009

Bu Sayfayı Paylaş