Vista'ya Format Atmaya Son!!!!!!!!

'Resimli Program Anlatımı' forumunda Siraç tarafından 21 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Vista'ya Format Atmaya Son!!!!!!!! konusu
  Vista'ya Format Atmaya Son!!!!!!!!

  Dosya yedeği nedir?

  Dosya yedeği, özgün dosyadan ayrı bir konumda depolanan dosya kopyasıdır. Dosyadaki değişiklikleri izlemek isterseniz, bir dosyanın birden çok yedeğini elinizde bulundurabilirsiniz.

  Dosyaları neden yedeklemeliyim?

  Dosyalarınızı yedeklemek; kazayla silinme, solucan ya da virüs saldırısı veya yazılım ya da donanım arızası gibi durumlarda dosyalarınızın kalıcı olarak kaybolmasını veya değiştirilmesini önlemeye yardımcı olur. Söz konusu olaylardan biri meydana gelirse ve dosyalarınız yedeklenmişse, bu dosyaları kolaylıkla geri yükleyebilirsiniz.

  Hangi dosyaları yedeklemeliyim?

  Yerine koyulması güç veya olanaksız olan her dosyanın yedeğini almalı ve sıkça değiştirdiğiniz dosyaları düzenli olarak yedeklemelisiniz. Resimler, videolar, müzikler, projeler ve finansal kayıtlar yedeklemeniz gereken dosyalara örnek olarak verilebilir.

  Programları yeniden yüklemek için orijinal ürün disklerini kullanabileceğinizden ve genellikle de çok fazla disk alanı kapladıklarından, programları yedeklemenize gerek yoktur.

  Dosyaları ne kadar sıklıkla yedeklemeliyim?

  Yedekleme sıklığı, oluşturduğunuz dosya sayısına ve bunları ne kadar sıklıkla oluşturduğunuza bağlıdır. Her gün yeni dosyalar oluşturuyorsanız, haftalık ve hatta günlük yedek almak isteyebilirsiniz. Ara sıra çok sayıda dosya oluşturuyorsanız (örneğin, bir doğum günü partisinde veya mezuniyet töreninde çekilen birçok dijital fotoğrafı kaydettiğinizde), bunları hemen yedekleyin. En iyisi düzenli, otomatik yedeklemeler zamanlamaktır; böylece, yedek almayı düşünmenize bile gerek kalmaz. Dosyalarınızın günlük, haftalık ya da aylık yedeklenmesini tercih edebilirsiniz. Otomatik yedeklemeler arasında elle yedekleme de yapabilirsiniz.NotWindows Vista Home Basic'te otomatik yedekleme kurma özelliği olmamakla birlikte, Windows dosyalarınızı yedeklemeniz gerektiğini düzenli aralıklarla hatırlatacaktır.

  Dosyaları yedeklemek için ne kadar depolama alanına gereksinim duyarım?

  Yedeklediğiniz dosyaların boyutuna bağlı olarak değişir. Windows, son yedeklemenizden bu yana eklenen veya değiştirilen dosyaların kaydını tutar. Böylece, yalnızca varolan yedeği güncelleştirmeniz yeterlidir ve disk alanından da kazanmış olursunuz.

  Geçelim resimli anlatıma.

  isterseniz DVDye isterseniz harddiskinize yedekleme yapabilirsiniz.

  [​IMG]

  sonra hangi sürücünüzü yedekleyeceğimizi seçiyoruz..

  [​IMG]

  ileri diyerek işlemimizi başlatıyoruz.

  [​IMG]

  Devam ediyor....

  [​IMG]

  Ve İşlemimiz bitti.

  Bilgisayarımıza virüs bulaştığında veya herhangi bir sorun ile karşılaştığımızda aşağıdaki resimde işaretlediğim yerden daha önce kaydettiğimiz yerdeki bilgileri geri yükleyerek tüm sorunlardan kurtulabilirsiniz...

  [​IMG]

   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Vista'ya Format Atmaya Forum Tarih
XP ve Vista'ya Windows 7 görünümü Windows XP 17 Şubat 2010
Vista'ya Özel Yahoo Messenger Hızlandırıldı Yahoo,G-Mail,ICQ,Mirc 2 Aralık 2009
Vista'ya büyük takviye! Windows Vista 29 Ekim 2009
Windows XP'yi Windows Vista'ya Çevirmek İçin Gerekli Herşey Burada Windows Vista 30 Haziran 2009
Vista'ya Özel Sistem Optimizasyon Programı Windows Vista 2 Mayıs 2009

Bu Sayfayı Paylaş