Vista'nın pabucunu dama atacak

'Windows Vista' forumunda Siraç tarafından 5 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Vista'nın pabucunu dama atacak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Vista'nın pabucunu dama atacak

  Windows 7, batar ömrünü uzatarak, diğer Windows sürümlerine göre fark yaratacak.

  Windows Performance ekibinden Gabriel Aul, geçtiğimiz günlerde Windows 7 ile ilgili kullanıcılara müjdeli bir haber daha verdi. Aul, Windows 7 sayesinde batarya ömründe dikkate değer bir artışın yaşanacağına inandığını ifade etti.

  Daha da önemlisi, Windows 7'den birçok kullanıcının faydalanabilecek olması; zira Windows Vista'yı sistemlerine yükleyebilenler, Windows 7'yi de sorunsuz bir şekilde sistemlerine kurabilecek. Ancak Windows 7, batarya ömrünün uzamasına tek başına yeterli gelmeyecek; zira bilgisayar üreticileri ve tedarikçilerin de laptop'lardaki güç tüketimi konusunda üzerlerine düşeni yapması gerekiyor.

  DAHA AZ GÜÇ TÜKETİMİ

  Microsoft'un güç tasarrufu konusunda atabileceği en somut adımlardan biri hiç şüphesiz bilgisayarların boşta olduğu durumlarda donanım bileşenlerinin daha az güç tüketmesini sağlayabilmesi olacak.

  Windows 7, bu bağlamda diğer işletim sistemlerine göre daha geniş çaplı opsiyonlara sahip olacak. Örneğin Wi-Fi kartınızın bilgisayarınıza bağlı olması durumunda, eğer o an için bir ağa bağlı değilseniz Windows 7, Wi-Fi kartınızı güç tasarrufu sağlamak için uyku moduna alabilecek.

  Bunun yanında Microsoft, sistem zamanlayıcı konusunda da yeni adımlar atmayı planlıyor. Windows Vista'da 1 ms olan sürecin, Windows 7 ile 15ms olması bekleniyor. Bu da Windows 7'nin %15 oranında daha az güç tüketeceği anlamına geliyor. (hürriyet)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Vista'nın pabucunu dama Forum Tarih
Vista'nın sonu geldi! Windows Vista 16 Nisan 2010
Vista'nın Saydamlığı XP'de Windows Vista 1 Kasım 2008
Windows Vista'nın Bozulan Yazı Fontunu Eski Haline Getirme Windows Vista 16 Eylül 2008
Vista'nın ’kopyası’ da piyasada Windows Vista 18 Ağustos 2008

Bu Sayfayı Paylaş