Vista faciasından Win 7'ye!

'Windows 7' forumunda Dine tarafından 1 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Vista faciasından Win 7'ye! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Microsoft Windows 7 64 bit'e hız veriyor.

  Vista uyumlu diye alınıp yarı yolda bırakan PC'ler geride kaldı. Bakın Win 7 bu sorunu nasıl aşacak?


  [​IMG]  Microsoft, Windows 7 logo programını duyurdu. Ürünlerinin Windows 7 ile uyumlu olduğunu resmen onaylatmak isteyen satıcılar, Windows 7'nin 64 bit sürümünün de sorunsuz çalıştığını testlerle kanıtlamak zorunda.

  Microsoft, donanım ve yazılım üreticilerinin 64 bit işletim sistemine geçişte daha çok çalışmasını istiyor. Logo programı da bu yönde etkili bir adım olacak. Windows ürün yöneticisi Mark Relph "Ürünün logoya hak kazanması için Windows 7'nin bütün sürümleriyle çalıştığının test edilmesi gerekiyor. Buna 64 bit de dahil. Bu da önemli bir değişim, 64 bit sistemler gittikçe yaygınlaşıyor" diyor.

  Logo için şart koşulan 64 bit testlerine karşın Microsoft bu sefer logo almayı kolaylaştırdığını ve daha az masraflı hale getirdiğini belirtiyor. Microsoft "Test sürecini değiştirdik. Artık daha az evrak işi ve bürokrasi var ve bu da iş ortaklarımız için logoyu almayı daha ucuz hale getiriyor." Diyor.
  Windows Vista uyumlu donanımlara ne oldu?

  Microsoft, Ready.Set.7 ortak programının başlangıcından bu yana 6000 ürünün logoyu aldığını belirtti. Microsoft'un Windows 7 logosu ürün paketlerine ve satıcı sitelerine konularak, tüketiciler ürünün 32 ya da 64 bitlik bütün Windows 7 sürümleriyle uyumlu olduğundan haberdar edilecek.

  Microsoft daha önce Vista uyumlu bilgisayar konusunda sorun yaşamıştı. Logo programı erken başlatıldığı için Vista uyumlu olarak sertifikalanan bilgisayarlar istenen performansı yakalayamıyordu. Özellikle Vista Premium medya merkezi ve Aero arayüz bu uyum sertifikalı bilgisayarların pek çoğunu zorluyordu.

  Tüketiciler Windows XP uyumlu PC'lere direkt Vista uyumlu logosu yapıştırıldığını düşünmeye başlamıştı. Bu yüksek sistem gereksinimleri yüzünden Vista istenen yaygınlığa ulaşamadı. Dahası Vista, servis paketleriyle sistem ihtiyaçlarını arttıran sorunları giderse de bu kötü başlangıç yüzünden kötü bir üne sahip oldu.

  Microsoft şimdi Windows 7 sertifikası ve logo programı konusunda çok daha dikkatli davranıyor.

  Bilgi için: Microsoft
  Telefon: (212) 258 59 98 pbx</B></STRONG></I></U>

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Vista faciasından 7'ye Forum Tarih
Bilgisayarın Adını Değiştirmek Vista Windows Vista 5 Ağustos 2012
Vista Nasıl Format Atılır Resimli Windows Vista 27 Nisan 2011
Aero X Theme - Vista Teması Windows Vista 6 Ocak 2011
Pandora Theme - Vista Tema Windows Vista 6 Ocak 2011
Fools Gold Theme Download - XP-Vista-Win7 Windows Temalar & Ekran Koruyucular 6 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş